İkinci Çocukla Neler Değişti?

15 Ocak 2016

HAYAT O KADAR EĞLENCELİ DEĞİL!

15 Ocak 2016

WATTPAD KEŞFİ

15 Ocak 2016

Wattpad ‘ i keşfedeli bir hafta oldu. Bir haftadır elimde boş olduğum anlarda Ipad’i bırakmıyorum.

Wattpad nedir?

Hem girip milyonlarca kitap bulabileceğiniz aynı zamanda ilginiz varsa, kendi yazdıklarınızı, şiir, deneme, kısa öykü farketmez yazıları paylaşabileceğiniz bir alan. Burada facebook gibi insanlar birbirlerinin hikayelerini değerlendiriyor, like’ lıyor, ilgilenirse kütüphanesine ekliyor.Aslına bakarsanız, burada keşfedilmemiş bir çok yazar adayı var. Keyifle okuduğum bir kaç hikayeden sonra ufak çapta şaşkınlık yaşadım diyebilirim.

Wattpad’e nasıl üye olabilirim?

Facebook ya da google+ ile kolaylıkla üye olabilirsiniz. Ya da mail adresinizle üye olmanız yeterli. Gelen şifreyi doğruladıktan sonra sonsuz kitabı olan bir kütüphaneye ulaşıyorsunuz. Hem yabancı dil yayınlarda var ki bu da fiyatları düşünürseniz büyük avantaj.   Şayet sizde wattpad’e üyeyseniz, ben buradayım! Yazdığınız güzel şeyleri okumak hem de kütüphanelerimizi genişletmek için sizi bekliyorum. 🙂

Wattpad neden iyi?

Gidip bir kitap satın aldığınızda kitabı öneriyle ya da bilerek almıyorsanız beğenmeme ihtimalinde kitabı gidip geri veremezsiniz. Yarım bırakamazsınız. Çöpe atamazsınız. Burada bedavaya sonsuz bir kütüphane var. İstediğini beğen seç al. Sana uyanı oku. Uymayanı bırak. Tabi yazılmış kötü şeylerde var. Ama sonuçta burası herkesin dilediğini özgürce paylaştığı bir alan. İlgi duyuyorsan kalırsın, kalmıyorsan başka yazara.

Wattpad ‘ in dezavantajı?

Kullanıcı seçme özgürlüğü yüzünden kitap okuyamayabiliyor. Çok fazla seçenek olması ve ulaşılabilir olması kitap seçme konusunda insanı zorlayabiliyor. Bu yazan içinde dezavantajlı bir durum tabi. O kadar çok seçenek var ki ortaya çıkmak, fark edilmek o anlamda biraz zor. Belki de zaman isteyen bir şey.

 

Sizlere de tavsiye ederim. 🙂

 

Yorum Yaz