BEBEKLERDE CİLT BAKIMI

16 Şubat 2012

BEBEK GELİŞİM TABLOSU

16 Şubat 2012

SİYAH ELBİSE NASIL GİYİLMELİ?

16 Şubat 2012

Şıklığı garantiye almak istiyorsak, siyah elbiseden şaşmayız. Her kadının gardrobunda en az bir kurtarıcı siyah elbise bulunur. Benimkide siyahtan geçilmiyor. Her alışverişe gidişimde, bu defa siyah hiç bir şey almayacağım diye gidip en az bir parça siyah renk bir şey alıyorum. Ee, siyahın asilliği hiç bir renkte yok. Bir de zevk işi bunlar tabiki de. Yerine göre, renk kullanmakta gerekir. Tabi ondan önce rengi nasıl kullanacağını, diğer hangi renklerle kombin edeceğini bilmek gerekir. Neyse bu konu derinleşmeden, dönelim siyah elbisenin nasıl giyilmesi gerektiğine…

Siyahın renk avantajını olduğu , kusurları kapattığı, daha zayıf gösterdiği bilinen bir gerçek. Fakat, aynı zamanda doğru elbiseyi seçmek lazım. Bugün Ne Giysem’in türkçemize kattığı kelime, kişi “proporsiyon“unu bilmeli. 🙂 Kendi vücudunu tanımalı. Öyle yüzüm güzel kurtarırım demekle olmaz. 😛

İşte vücut tiplerine göre, siyah elbiseler…

Üst Bölgeniz Genişse… Büyük göğüslü bayanlar, dar ya da açık üstler giymekten kormamalı. Doğru iç çamaşırını bulduğunuz takdirde, aşağıdaki elbise tipleri, üst bölgenizi daha küçük gösterecektir.

 

Ben buna bayıldım!

 

Kalçalarını Saklamak İstiyorsanız… Kalçalar, Türk bayanlarının başının belası. Neyse ki, doğru elbise tipiyle kalçaları kapatmak mümkün. A tipi elbiseler bu görevi üstleniyor. Kalem etekler, kum saati tipindeki vücutlar için uygun.

Ben buna bayıldım!

 

 

Zayıfsanız… Zayıf insana her şey yakışır diye düşünmeyin. Kalem gibi incecik bedene sahip bayanlar üzerine yapışan streç elbiselerden kaçınmalılar. Vücut kıvrımlarını ortaya çıkaracak, hareketli kumaşları tercih etmeliler.

Ben buna bayıldım!

 

Üst Kollarınızı Kamufle Etmek İstiyorsanız… Üst kolları kamufle etmek için uzun ya da yarım kollu elbiseler tercih edilmeli.

Ben buna bayıldım!

Göbeğinizden şikayetçiyseniz… Göbeğinizi kamufle etmek için göbek kısmı hareketli elbiseler tercih edilmeli…

Ben buna bayıldım!

 

Göğüsleriniz küçükse… Göğüs kısmını saran, fırfırlı tarzda elbiseler tam küçük göğüslülere göre…

Ben buna bayıldım!

 

Bacakları uzun ve gösterişli olanlar… Mini elbiseler giyerek bacaklarını ortaya çıkarabilirler.

Ben buna bayıldım!

Hamileyseniz… Göğüs altından sonra bollaşan ya da üst kısmı bol, göbek altından geçen lastikli, kuşaklı elbiseler tercih edilmeli.

Ben buna bayıldım!

Seksi görünmek istiyorsanız… Vücudu saran streç, mini elbiseler, sırt, göğüs dekoltesi, dantel detaylar, transparan kumaşlar sizi seksi gösterir.

Ben buna bayıldım!

 

Kaynak : RealBeauty

 

1 comment

Yorum Yaz