YENİ DOĞAN DÖNEMİ (0-1 AY)

31 Temmuz 2012

LOUIS VUITTON’DAN TARİHİ ESİNTİLER

31 Temmuz 2012

SEPHORA TATİL KİTİ

31 Temmuz 2012

Tatile gitmek çok güzeldir de, valiz hazırlamak bir o kadar işkencedir. Hele valizde bir de yer kavgası varsa, bu durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Tatile giderken “Hem şık hem spor olayım. Her türlü ortama ayak uydurayım”  inancıyla hazırlandığım için valizin en büyük işgalcisi benimdir. Zaten hali hazırda tatil alışverişi konu başlığı altında 3 gün önceden bir alışverişim olmuştur. Bir de ” şunu da alayım belki giyerim” diye aldıklarımız varya… Hayatta giyilmez ama gittiğin yerden alışveriş edip yeni cicileri koyacak yer bulamayınca ” neden alırsın ki bu kadar eşya” diye söylenirsin kendine.

Ali ise daha sistematik hazırlar kendi eşyalarını. Daha doğrusu hazırlatır. Bir pantolonu iki gün farklı kombinlerle giyer. Asla 2 çiftten fazla ayakkabı almaz. Kalınacak gün sayısına göre eşya alır… Ve tatil valizindeki benim eşyalarımı görünce kesin kavga çıkarır. Çünkü ben ve topuklularım onun spor ayakkabılarıyla ASLA uyum sağlamayız. Zaten tatil anlayışlarımızda tamamen farklı olduğu için bu sefer  tatilin ne demek olduğunu açıklayan “uzuncaaa” bir felsefik konuşma çeker. Önce itiraz eder, sonra yorulur, pes eder, off’larım… Haydaaa valiz tekrar dökülür, enine boyuna tartışılır. Derken durum karara bağlanır, valizin üzerine oturarak fermuar çekilir. 🙂

Hikaye bir çoğunuza tanıdıktır eminim. Malum kadın-erkek farkı her evde aynı…

Tüm valize eşyalar konuduktan sonra bir de ” ayy makyaj eşyalarımı almayı unuttum” dersin. O valiz zar zor açılır. Patlama noktasına gelen makyaj çantan valize sıkıştırılmaya çalışılır. Gittiğinde görürsün ki, bir iki makyaj ürünün kesin bu dayanılmaz basınçtan zarar görmüştür. Dünya para verip aldığın şey öyle lönk diye içine oturur.

Sephora, değerli makyaj ürünlerin akmasın,kokmasın, yamulmasın, kırılmasın diye yolda çantana koyabileceğin bir bakım kiti çıkarmış.Daha doğrusu zaten vardı. Ama mevsimlerden yaz, hazır herkes tatile çıkarken bende hatırlatayım dedim. Ayrıca tatil boyunca kullanacağın diş fırçası, tarak, (ki hiç bi kadın böyle bi tarak kullanmaz. Niye koyarlar anlamam.) ıslak mendilli ayrı hijyen kiti de mevcut.

 

Yola çıkarken, Sephora tatil kitinden almayı unutmayın!

Hadi iyi tatiller!!!

Yorum Yaz