KATIE HOLMES ARTIK NYC’DE

03 Temmuz 2012

BEBEK YEMEKLERİ #1 – TARHANA ÇORBASI

03 Temmuz 2012

SAÇLARI GÜNEŞTEN KORUMALI

03 Temmuz 2012

Doğum yaptığımdan beri nasıl kel kalmadığım merak konusu. Saçım bu kadar çok toplasanız ömrüm boyunca dökülmemiştir. Hatta şimdiye kadar kel birisine dökülen saçlarımı bağışlasam sevaba bile girmiştim. Dökülen saçlara bir de güneş ve deniz eklenince durum daha vahim hale geliyor. Gerçi ben 2 senedir güneşe çıkmıyorum (malum güneş ışınları zararlı hele ki benim gibi peynirgillerden geliyorsanız) ama deniz-havuz (klor) saçı yıpratmaya yetiyor. Rengini bozup, matlaştırıyor. Bunu önlemek için piyasa da çok güzel koruyucu spreyler var. Plaj çantanızında mutlaka bulunmalı. Bu spreyleri şampuanla desteklersek, durumdan en az zararla çıkabiliriz.

Piyasadaki en gözde saç spreylerini sizler için araştırdım, yazıyorum…

Kerastase Kerastase her zaman kaliteli kuaförlerin baş köşesinde yerini alır. Eskiden beri Kerastase’ın farklı şampuan ve serumlarını kullanmışımdır. Her zaman iyi sonuç almışımdır. O yüzden Kerastase’ın Huile Lactee nemlendirici bakım yağını güneşten saçlarınızı korumak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Deniz ve havuzun saçı matlaştırmasını önlüyor. İçerisindeki yağ bileşimiyle şaçın sert olmasını engelliyor. Ayrıca bakım yağının içerisinde sim de var. O da saçınıza ışıltı veriyor. Parıl parıl sahilde dolaşmak isteyenler için birebir. Diğer koruyucu spreylere göre fiyatı biraz daha yüksek. (84TL)

Loreal‘in koruyucu spreyi Solar Sublime Mexoryl UV Protect. Saçın yumuşamasını ve şekil almasını sağlıyor. Deniz ve güneşten korumasının yanısıra miss gibi kokuyor. (64TL)

Wella Diğer koruyucu spreyler gibi Wella SP Sun SP Sprey’de saçlara güneşe karşı kalkan oluyor. Saçınızın rengini kaybetmemesini sağlıyor. Sert ve mat saçlara karşı savaş açıyor. (58TL)

BC Bonacure Bonacure’un daha önce kuru saçlara özel nemlendirici spreyinden kullanmıştım. Müthiş memnun kalmıştım. Bu yaz alınacaklar listesinde Oil Miracle koruyucu yağ da var. Saç işinde usta Bonacure deniz ve güneşe karşı ürettiği koruyucu yağ görevini yerine getiren cinsten. Birleşimde bu aralar her yerde duyduğumuz saça iyi gelen argan yağı da var. (77TL)

Neredeyse hepsinin etkisi birbirinin aynı. Geriye sizin tercihiniz ve ayırdığınız bütçeniz kalıyor.

Plaj çantanızdan spreyinizi eksik etmeyin, saçlarınızı üzmeyin. ( çok manidar bi son oldu 😛 )

 

Yorum Yaz