KENDİN YAP : PUANTİYELİ ŞORT

03 Mart 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER

03 Mart 2013

RUJ ORMANI

03 Mart 2013

ruj ormanı

Candace Bushnell’ı hepimiz Sex and the City’den biliyoruz. Fakat, Ruj Ormanındaki Candace Bushnell tamamen diğer kitaplarından farklı bir konu işlemiş. E, tabi ki içinde aşk var, ayrılık, hüzün, mutluluk var. Bu sefer bunlara ek olarak, daha doğrusu her şeyden önce kadınların iş dünyasındaki zaferi de var.

‘Neden kadınlar da erkekler kadar zafere koşmasın?

İyi de başarıya ulaşmak için ne yapmak gerekiyor?

Bir kadın başarılı bir kariyer, mutlu bir evlilik ve güzel bir çocuk, yani her şeyi bir arada istiyorsa, ne tür mesleki fedakarlıklar yapması gerekir?’ 

Aslında kitap bir nevi bugünün şartlarında kadınların iş dünyası ve özel hayatlarını aynı anda başarılı götürmenin zorluğundan, çalışma yaşamında kadın olmanın getirdiği dezavantajlardan ama başarıyı istiyorsak bunu hiç bir şeyin durduramayacağından bahsediyor. Güçlü kadınların romanı da diyebiliriz. Bu güçlü kadınlar, Wendy, Nico ve Victory Ford istediklerini almak için herşeyi yapmaya hazır. Bu sefer, erkeklerin egemen olduğu ortamda onlar zirvedeler ve bu zirveyi kaptırmaya da hiç niyetleri yok!

Aslına bakarsanız, ilk defa bir Bushnell romanında erkekler ve seksin yerini başarı ve güç  alıyor. Buna rağmen bir kez daha bizi kitaba bağlamayı başarıyor.

Bu yazarın anlatımı ile okuru bağlamayacağı konu ve zaman yok!

Şimdiden iyi okumalar:)

Yorum Yaz