TOM FORD İLK DEFİLESİNE BLOGGERLARI DAVET ETTİ

20 Ocak 2013

İSKOÇYA SOKAĞI 44 NUMARA

20 Ocak 2013

RIVERTON MALİKANESİ

20 Ocak 2013
riverton malikanesi

riverton malikanesi

Kütüphanemdeki neredeyse tüm kitaplarımın içerisinde kitabı ne zaman / nereden aldığım , o anki psikolojime uygun notlar bulunur. Çok severim kitap katletmeyi. Üzerini çizerim , not alırım, sticker yapıştırırım, sayfa kıvırırım. Her türlü işkence mevcut. Kitabı okuduğumu anlarsınız kısacası bakınca . 🙂 Bilmiyorum belki de okuduğum kitapta iz bırakmak istiyorumdur. Bu davranışımın psikolojine girerek zaman kaybetmeden severek okuduğum kitaplardan biri olan Riverton Malikanesi hakkındaki gözlemlerime geçelim diyorum. Siz ne dersiniz? 🙂

Riverton Malikanesini 11 Temmuz 2009’da alıp okumuşum. Kate Morton’nun öne çıkan, gizemli, olmazsa olmaz aşk hikayesini barındıran bir romanı. Kitap 2007 senesinde İngiltere’yi sallamış, satış rekorları kırmış. Kırdığı kadar da var hani. Bir kitap istiyorum, içinde hem aşk olsun hem büyüleyici bir hikaye anlatsın, hem beklenmedik bir son derseniz, mutlaka alın derim. Kesinlkle üzerinizde etki bırakacak cinsten.

Baş kahramanımız Grace Bradley’in gözünden anlatılıyor hikaye. Film yapımcısından gelen bir teklif sayesinde Grace seneler öncesi hizmetli olarak çalıştığı eve geri dönüyor, olayları anlatıyor. Sizde Grace’in yaptığı flashback sayesinde film şeridi misali hikayeyi dinlemeye, gözünüzde canlandırarak bir nevi fimleştiriyorsunuz. Kitabın önemli olayı, evdeki gizemli intihar ve ardından gelen sırlar, aşk hikayesi, çalıştığı evdeki iki kız kardeş, yitip giden bir yaşam stili… Bazı sırlar ortaya çıkıyor, bazıları evle beraber içinde hapsoluyor.

Alın size elinizden bırakamayacağınız bir roman daha. Daha okumadıysanız, kesin hemen edinin derim. Artemis yayınları tarafından çıkartılan kitabın küçük boyu mevcut. 9.90 TL olarak satılıyor.

Bol romanlı günler dilerim!

Yorum Yaz