HER EVE BİR GYMSTICK

28 Haziran 2012

HEPİMİZ NEON’LANDIK!

28 Haziran 2012

Neşe’nin Snoopy Çantası

28 Haziran 2012

Hamilelik döneminde “daiper bag” adı altında satılan kocaman, çok gözlü, çirkin görünüşlü ama içine beni atsan yer bulabileceğin bebek çantası bakmıştım. Amaç bir yere giderken Neşe ile ilgili lazım olacabilecek her şeyi içine koymak. Bakıp bakıp bir türlü beğenememiştim. Çünkü bir şey giydiklerimle uyum içerisinde olmayacaksa, orda ben yokum arkadaş! Buna bebek çantası da dahil! Hiç bir şeyle uyum içerisinde olmayan, kaba saba bebek çantaları benlik değil.. O yüzden bir süre Neş’in eşyalarını kendi çantalarımın içine tıkıştırdım. İlk başlarda gerekli gereksiz herşey alıyordum. E, tecrübesizlik tabiki, zamanla anlıyor insan esas nelerin işe yarayacağını. Bazen de, en gerekli şeyi koymayı unutuyordum demek isterdim ama hala unutuyorum. 🙁 Geçenlerde yanıma oyuncak almayı unutmuşum. Sanki çocuk bizle oturup sohbet edecek.  Aslına bakarsanız bu unutmanın tecrübeyle değil, o an evden çıkışınla alakası var… Bu konu hakkında daha çooook konuşurum ama konu çantamız, benim unutma sebeplerim değil.

Neş’in halası Zara Home’un kids bölümünden çok güzel bir çantayla çıkageldi bi gün. Çantayı görür görmez bende bir aydınlanma oldu. Ve “evet, budur işte!” dedim. Üzerinde Snoopy ve arkadaşlarının resmi var. Kalın kartondan yapılmış, iş çantasına benzer bi havası var. İçerisine gıda da dahil almak istediklerim tamıtamına sığıyor. Yedek elbisesi, ayakkabısı, çorabı, bezi, kremi derken, çanta tam bizim ihtiyaca uygun. Benim elimde de hiç sırıtmıyor. Hatta çantayı gören sevgili arkadaşım Eda kendisine aynısından almak için Zara’nın yolunu tuttu. Çnata şirin olduğu kadar eğlenceli de. Bir yerde oturduğumuzda Neşe sıkılınca hemen çantasını gösteriyorum. Üzerindeki Snoppy’ye vurup vurup eğleniyor. Karakterler çizim olduğu için dikkatini çekiyor.

Çeşme’ye gelirken Snoopy çantamızı unutmuşum. Dün İzmir’e gittiğimde odasına girdiğim gibi çantayı kaptım. Bizimki elimde çantayı görünce delirdi. Zıplamalar, aaauuuu sesler, alkışlar… Bir çanta bu kadar mı sevilir?!! Bende şaştım kaldım… Çantayı verince, zıplayıp zıplayıp vurmaya başladı. Öldüm gülmekten. Babası gibi eşyası kıymetli olacak, anlaşıldı. Dolabından bir şey atmaya kalkayım. Amann haaaa!!! Bu eşya sevgisiyle gidersek, ileride ev ne hale gelecek düşünmek bile istemiyorum…

 

Neyse, kısacası “Biz bu çantayı çok sevdik!!!”

Almak isteyenlere duyrulur:  Hala Zara Home’da satılıyor.

 

Yorum Yaz