BEN KENDİ YEMEĞİMİ YERİM!

02 Ağustos 2012

BEBEĞİNİZLE DENİZE GİDERKEN GEREKENLER

02 Ağustos 2012

NEŞELİ SESLER

02 Ağustos 2012

Pearson yayınlarının 0-2 yaşa uygun Bebek-Dokun-Öğren dizisi altında çıkardıkları kitaplardan biri Neşeli Sesler. Kitap renkli, sesli ve üstüne üstlük NEŞELİ olunca hiç düşünmeden aldım bizim fındığa yaklaşık 3 ay önce. Bizimki eğlendi eğlenmesine ama bu eğlenme 5dk falan sürdü. Şimdi 9 aylık olan Neşe, NEŞELİ SESLER kitabına bayılıyor. Hatta kitabı daha uzaktan görünce zıplamaya başlıyor. Önce ortasındaki kornaya başarak eğleniyoruz. Sonra sayfaları karıştırarak hem dokunup hem öğreniyoruz. El hakimiyeti önceki aylara nazaran daha net olduğu için kitabını kendi minik elleriyle tutup karıştırıyor bile.

Bebeklerinizi kitaplarla tanıştırmak için geç kalmayın. 2 aylıktan itibaren bebeklerinize bez kitap, kalın (yenmeyecek ve kopmayacak türden) karton renkli, parlak, sesli, dokun-öğren türden kitapları oyuncak sepetinden eksik etmeyin. Dokun-öğren kitapları 6. aydan itibaren daha efektif kullanabilirsiniz. Bebeğinizi en çok oynarken öğrenmeye yatkın olduğunu unutmayın. Ayrıca kitap okurken veya gösterirken beraber sizinle iletişime geçmesi onun hoşuna gidecek, size yakın olmak onu mutlu edecektir.

Birlikte kitap okumak bebeğiniz büyüdükçe ve odaklanma becerileri geliştikçe, onun için daha zevkli bir hal alacak ve böylece kitaplara daha büyük ilgiyle yaklaşacaktır. Ya da başlangıçta gösterdiğiniz kitaplara kafasını çeviren miniğiniz, görme duyusunun gelişmesi sonucu kitaplarla daha yakından ilgilenecektir. Kitap okurken ana dilinizde yaptığınız vurgulamalar ve ritim ona sesler çıkarması ve ileride konuşması için yardımcı olacak. O yüzden abartılı geçişler yaparak konuşmaya çalışın. Bir süre sonra o da size kendi dilinde cevap verecektir. Bizimkiyle bildiğiniz dialog içerisindeyiz şu aralar 🙂

Neşeli Sesler’in yanı sıra aynı dizide UYKU ZAMANI, OYUN ZAMANI, NEŞELİ HAYVANLAR diye 3 farklı kitap daha mevcut.

 

2 comments

  1. merhaba kitaplar cok hos görünüyor,biraz arastırdım,bebekler için hem zevkli vakit gecirmek: hemde eğitmek için cok güzel,benimde 5 aylık bir kızım var ama bu ürünler piyadasa cok pahalı benim için,sizin hala elinizde ise uygun bir fiyata ikinci el olarak bana satmayı düşünürmüsünüz? iliginize şimdiden teşekkür ederim,selamlar….

    1. Merhaba Çiğdem Hanım, Mesajınıza ancak cevap verebiliyorum . 2. el olarak Neş’in kitaplarını satmayı düşünmüyorum ama bir internetten sitesinin indirim kuponu var elimde. Size mail olarak onun bilgilerini geçeceğim. Kızınıza Neşe’den hatıra olsun. Hem zevkinize göre seçmiş olursunuz. Sizlere de selamlar…

Yorum Yaz