NEŞELİ AKTİVİTELER 7

22 Temmuz 2013

TUVALET EĞİTİMİNE GİRİŞ

22 Temmuz 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 8

22 Temmuz 2013

Neş’in resime olan ilgisinden dolayı bu aralar resim yoğunlukta aktiviteler yapıyoruz. Geçen gün Mothercare ‘deki indirmden faydalanarak elişi&hobi kısmında işimize yarayacakları aldım. Neş’te bu arada mağazanın orta yerine yığılmış oyuncaklarla oynadı. Mothercare’ın suratsız çalışanlarını markayla hiç bağdaştıramasam da, mağazada yaptıkları bu değişiklik gerçekten takdire şayan!!

 

EVDE ÇOCUĞUNUZLA YAPACAĞINIZ AKTİVİTELERDEN BİRİ : ELİŞİ

evde aktivite

Elişi kağıtlarıyla ilgilenmeyeli uzun süre olmuştu. Kafamda ne yaparım ne ederim diye düşündüm. Çünkü Neş daha 21 aylık kalkıp ona “al yavrum bu makas kes hadi ” diyecek halim yok. O yüzden işin bi tarafından onu oyuna dahil etmeliydim.

O yüzden önce ağaçla – pamuk ve – yapıştırıcı ile başladık.

Elişi kağıdını ağaç gibi keserken Neş’e nasıl pamukları yuvarlayacağını gösterdim. O küçük elleriyle pamukları küçük toplar haline getirmeye başladı. Daha sonra Çam ağacımıza pamuk toplar yapıştırdık. Önce yapıştırıcıyı sürüyor sonrada pamukları yapıştırıyordu. Genelde yapıştıracağı yerleri gösterdim. Ama müdehale etmemem daha doğru olacaktı herhalde.

İkinci olarak bir ev yaptım. Gördüğünüz gibi her şey çok basit:) Evi boyamasını söyledim. Böylelikle resim defteri almaktansa gerek bir evi boyadı. Zaten boyamak en sevdiği iş olduğu için yaparken de çok eğlendi.

Daha sonra elma ağacı yapmaya çalıştım. Üzerinden elmaları yer gibi yapıp çok güzel olduğunu söyledik. Oyunun içine biraz hikaye kattık. Çünkü hikayesiz bu işler yürümüyor. İlla uzun uzadıya anlatılacak 🙂

evde oyun

Ben kesim yaparken o arada sıkılıyor. Çekip gidiyor başka şeylerle de ilgileniyordu. Böyle bir manzarayla karşılaşırsanız canınız sıkılmasın. Sonuçta onların yaşı itibariyle konsantrasyonları o kadar da fazla değil. Ama yine de “bak ev yaptım!” diyince hemen geliveriyor, ilgisini geri kazanabiliyordum.

Bir de kral tacı yapmaya çalıştım ama lastikleri olsa kafasına takılabilecekti. Bunu diğer sefere düşünebilmeyi ümit ediyorum. 🙂

Bir sonraki aktivitede görüşmek üzere!!

Yorum Yaz