DEMET’İN DÜNYASI 6. AY

14 Temmuz 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 8

14 Temmuz 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 7

14 Temmuz 2013

Yazlığa gitme telaşı, yerleşme,  işler güçler, Neşe’nin peşinden koşma,  derken aktiviteler serimize bayağı bir ara verdik. Hazır aklıma gelmişken yazayım dedim. 🙂

Yaptığımız aktiviteler günden güne değişiyor ve artıyor. Artmak da zorunda. Yoksa tüm gün çocuğu meşgul etmek, bir şeyler öğretmek, zihnini geliştirmek imkansız. Sürekli manyaklar gibi aktivite yaptığımıza da düşünmeyin tabi. 🙂 İlla ki onunda evde durmadan dolandığı, masa çevresinde 23443 tur attığı, bir şeyi getirip götürmekten bıkmadığı anlar oluyor. Onun dışında boş zamanlarda enerjisini verimli yönde harcamaya çalışıyoruz herkes gibi.

Çocuğunuzla keyifli zaman geçirmek için yapacağınız aktivitenin adı “Animal Bingo” !

evde aktivite

ELC’ye ait kart oyununda 4 ayrı şekilde kategorize edilmiş kart ve içersinde 9 ayrı hayvan bulunuyor. Toplamda 36 adet hayvan ve onunla eşleştireceğiniz kartlar var. Biz bir yuvarlak kasenin içersine kartları koyduk ve ben çektiğim kartı Neşe’ye gösterip verdim. Billmediği hayvanlarda vardı. Ben söyledikten sonra tekrar ede ede öğrendi ve tek tek yerleştirmeye başladı kartları.

Bu oyunu oynamak hem zevkli hem yararlı. Peki bu minik beyinlere yararları neler?

  • Problem çözme yeteneği artıyor.
  • El ve göz kordinasyonu gelişiyor.
  • Sosyal becerileri gelişirken iletişimi kuvvetleniyor.
  • Erken konuşma becerisi gelişiyor.
  • Konsantrasyonu ve kendine olan güveni artıyor.

Üzerinde 3 yaş ve üzeri yazıyor. Ama ben oyuncak alırken bu tarz yaşlara takılmam. Eğer Neşe’ye bir şekilde eğlenceli gelebileceğini düşünüyorsam alırım. İlla oyunu kitabına göre oynamak zorunda değiliz.

Animal Bingo’yu Mothercare’den 14.90TL.’ye alabilirsiniz. Bir de şu aralar bir alana 2.si %50 var. Yani ikinci bir kart oyunu alırsanız, karlı çıkarısınız diyorum ve size boooolll eğlenceli günler diliyorum.

 

Diğer aktivite yazılarını okumak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

NEŞELİ AKTİVİTELER

NEŞELİ AKTİVİTELER 2

NEŞELİ AKTİVİTELER 3

NEŞELİ AKTİVİTELER 4

NEŞELİ AKTİVİTELER 5

NEŞELİ AKTİVİTELER 6

 

 

Yorum Yaz