Christian Dior 2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonu

12 Mart 2013

BABALAR VE KIZLARI

12 Mart 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 3

12 Mart 2013

Gün geçmiyor ki, bir aktivite yapmayalım; eğlenmeyelim ; bir şeyler öğretmeyelim.

İşte yeni bir aktiviteyle yine karşınızdayız!

MÜZİK ZAMANI! 

Daha anne karnında müziğin bebeğinize nasıl olumlu etkisinin olduğu kulağınıza illa ki çalınmıştır. Çocuklar büyüdükçe müziğe olan ilgileri daha çok dikkatinizi çekiyor. Evdeki bateri Neşe’nin favorisi. Babasıyla oturup bir güzel çalıyorlar. Nasıl mutlu olduğunu anlatamam.

neşe

Korkmayın, aktivite için illa bateri olması şart değil Bu sadece bizden ve çocukların müzik aletlerine olan sevgisinden bir örnek. 🙂

Bu aktivite için ihtiyacınız olan rahat ve sessiz bir ortam. Bir de evinizde bulunan çıngırak ziller, küçükler için yapılmış oyuncak müzik aletleri. Artık hangisi elinizde varsa. Hiç biri yoksa, tencere ve tavaları ters çevirip tahta kaşıkları da enstruman olarak kullanabilirsiniz.

Önce kendinize ve çocuğunuza bir alet belirleyin. Sonra aletleri tanıtın. Teker teker isimleri söyleyin. Çocuğunuza nasıl alındığını gösterin. Ya da basit bir ritm tutturun. Ve daha sonra “şimdi sen çal!” deyin. Tekrar siz çalın sonra ondan yine çalmasını bekleyin. Oyun sırasında onu bol bol takdir etmeyi ve yüz mimikleri kullanmayı ihmal etmeyin.

“Hadi bir daha!”, “Hazır mısın?”, “Şimdi sıra sende! “, “Şimdi … çalıyoruz.” cümlelerini aktivite sırasında kullabilirsiniz.

Aynı etkinliği dış mekanda da yapabilirsiniz.

Fotoğraflarını çekmeyi ve videoya almayı unutmayın. Mümkünse, fotoğrafları evde sergileyin.

Herkese bol aktiviteli günler!!! 🙂

Not: Bu aktivite ebeveynlerde hafif bir başağrısı ve baygınlık hissi uyandırabilir. Şimdiden sizi uyarıyorum 🙂

Diğer aktivite yazılarına ulaşmak için

Neşeli Aktiviteler 1

Neşeli Aktiviteler 2

Yorum Yaz