DESENLİ FULAR / KAŞKOL MODASI

08 Mart 2013

BİR GÜN

08 Mart 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 2

08 Mart 2013
Neş' şarkılarla coşarken :)

Neş’ şarkılarla coşarken 🙂

Neşeli aktiviteler yazı dizine bizimkini çok eğlendiren, geliştiren ve bir o kadar yararlı bir dvd&kitap setinden bahsetmek istiyorum. Bundan 2.5  ay önce her zamanki gibi D&R’de dolaşırken Neşe’nin hem eğleneceği hem de bir şeyler öğrenebileceğini düşündüğüm İngilizceye İlk Adım Disney First Words İngilizce Eğitim Seti aldım. Üzerinde  +3 dese de dvd setindeki şarkılardan yararlanabileceğimizi düşündüm. Herhalde bu hareketim Neşe’ye hediye alma konusundaki en başarılı seçimim oldu. Çünkü DVD’de sadece şarkılar bölümünü açıp gerçekten çok eğlendik ve eğlenmeye hala devam ediyoruz. Yanlız ortada büyük bir fark var. Neşe artık DVD’deki çocukların işaret dilini taklit ediyor. Sözcükleri söyleyemese de benzer sesler çıkarıyor. Gözümle etkisini gördüğümü söyleyebilirim. Böylelikle ingilizce öğrenmekle ilk adımlarımızı atıyoruz. İngilizce ile tanışık oluyoruz. İleride kolay öğrenmesi için alt yapı hazırlıyoruz.

Şarkılar gerçekten çok eğlenceli ve akılda kalıcı. Şarkı esnasında ayrı bir ekranda çocuk işaret dili ile şarkıdaki sözleri anlatıyor. Bu da Neşe’nin görsel hafızasına katkıda buluyor ve kelime öğrenimini kolaylaştırıp güçlendiriyor. Arada bir DVD’deki hikaye kısmına da girmeyi ihmal etmiyoruz.

Açıkçası kitaplara pek ilgi duyacağını düşünmemiştim. Ama onlarla da  epey vakit geçirdi. Bu arada özel ambalajlı kutusunda 4 adet kitap bulunuyor. Kitaplar Hello!/Merhaba!, At Home/Evde, Animal Friends/Hayvan Dostlarım ve It?s Me!/Iste Ben! adını taşıyor.

ingilizceye ilk adım

Sizde bu DVD setinden edinmek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Neşeli aktivitelerin ilk yazısına görmek için buradan ulaşabilirsiniz.

Havanız nasıl olursa olsun, aktiviteniz bol olsun diyerek yazımı bitiriyorum. 🙂

2 comments

Yorum Yaz