MİNİKLERE KİTAP : TÜRKÇE İLK BİN SÖZCÜK

13 Ocak 2014

DEFNE’Yİ BEKLİYORUM PARTİSİ

13 Ocak 2014

NEŞELİ AKTİVİTELER 12 : ÇİFTLİK YAŞAMI

13 Ocak 2014

Neş’in çiftlik yaşamını sevmesi, dedesiyle beraber çiftlikte eğlenmesi ve döndükten sonraki tüm hafta çiftlik hakkında konuşmamız aklıma bu yaşamın minyatürünü evde de yapabiliriz düşüncesini getirdi. Ve koyuldum hazırlıklara ? 🙂

Gereken Malzemeler :

  • Geniş boş bir kap
  • Zemin olarak kullanabileceğiniz bakliyat (ben mercimeği tercih ettim.arzu ederseniz ve vaktiniz varsa, pirince renk vererekte daha profesyonel bir çalışma yapabilirsiniz. )
  • Kullanacağınız hayvanlar (Mothercare’den aldım.)
  • Dekor (Artık sizin evdeki materyal ve yaratıcılığınıza kalmış. Biz evdeki puzzle ve bir kitaptaki çiftlik evinden yararlandık. Kendimce çit yaptım ve minik bir ağaç koyarak çiftliğimizi süsledik.)

Boş kaba mercimeği döktük. Sonrasında dekorumuzu yapıp hayvanlarımızı yerleştirdik. Neş’ umduğumdan daha çok eğlendi. Öncelikle zemine yaydığmıız mercimek çok ilgisini çekti. Sonra o mercimeği toprak olarak hayal etmesini söyledim. “Hımmm annadiimm” diyor bir de küçük cüce . 🙂 Bilhassa ördeğe küçük havuz yapmamıza bayıldı. Bu çocuklar su olan herşeye seviyorlar zaten. Atlara saman verdik. İneklere ot yedirdik. Sütünü kedilere verdik. Kurdu ormana geri gönderdik. Domuzu yemesi an meselesiydi. 🙂 Kurdun olduğu yerde kırmızı başlıklı kız masalı anlatıldı. Derken tavşana havuç verdik. Çiftlikte işler bir türlü bitmedi anlayacağınız. 🙂  Şimdi eve her gelene önce çiftliğimiz gösteriliyor. Bu aktiviteyi hazırlarken de oynarken de çok eğlendik. Sizlere de tavsiye ediyoruz.

İşte bizim çiftlikten bir kaç kare…

Çiftlikten kuşbakışı görünüş :)

Çiftlikten kuşbakışı görünüş 🙂

İnekler ve tavuklar kısmı

İnekler ve tavuklar kısmı (Bu sıra ördekle oynamaktan suyu döküldü. Zemin biraz ıslak 🙂 )

Neş' çiftliğiyle ilgilenirken

Ördek Yüzdürmece

Çiftliğin Ahır Kısmı

Çiftliğin Ahır Kısmı

Zalim Kurt :)

Zalim Kurt 🙂

 

Dğer aktivitelerimiz görmek için

2 Yaş Oyunları

2 Yaş Oyunları 2

2 Yaş Oyunları 3

2 Yaş Oyunları 4

2 Yaş Oyunları 5

 2 Yaş Oyunları 6

 2 Yaş Oyunları 7

 2 Yaş Oyunları 8 

2 Yaş Oyunları 9

 2 Yaş Oyunları 10

 2 Yaş Oyunları 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz