NEŞE 2 YAŞINDA!!!

06 Ocak 2014

2 YAŞ ÇOCUKLA TATİL

06 Ocak 2014

NEŞELİ AKTİVİTELER 10 : GÖKKUŞAĞI YAPIMI

06 Ocak 2014

Ağırlaşan hamilelik, evdeki illa Neş’e yeni oda yapacağız inadımla çıkan tadilat, Neş’in ‘sende gel’, ‘sende oyna’, ‘hepberaber yapalım’ ‘larıyla geçen günlerimin sayesinde yaptıklarımı artık yazamaz hale geldim.  Şu an bile her an bu yazı yarım kalabilir.:) Ama sanmayın ki fotoğraflayıp kenara biriktirmiyorum. Tabi ki de her türlü arşiv mevcut .

evde etkinlik

Daha önce aldığım krepe kağıtlarını artık kullanmanın vakti gelmişti. Bizimkiyle beraber önce yağmurdan konuştuk. Minnie’li şemsiyesinden bahsettik. Ordan konuyu gökkuşağına bağlayıp gökyüzünde çıkan renklere bağladım. Anlatırken oldukça büyülenen Neş’ hadi gel resmini yapalım dediğimde çığlık çığlığaydı. 🙂 Olayı güzel pazarlamıştım ama Neş aktivitenin uzunluğundan biraz sıkıldı. Kah kağıtları yapıştırdı kah masada başka bir yere resim çizdi. Kah yapıştırıcıyı O sürdü kah masa altında kedi oldu. Onu çok sıkmadan istediği kadar dahil ederek güzel  bir zaman geçirdik. Böylelikle gökkuşağını da öğrendi. Renk konusuna gelince orda sarı ve maviye karşı büyük bir yoğunlaşma var. Her şey sarı ve mavi Neş için 🙂

evde oyun

Önce kağıda kullanacağım renkleri keçeli kalemle çizdim. Daha sonra Pritt’le üzerinden geçerek küçük küçük kestiğimiz krepe kağıtları yapıştırdık. Bu illa crepe kağıtla yapılacak diye bir şey yok. Sticker ya da farklı materyallerle de aktiviteyi zenginleştirebilirsiniz.

Güzel zaman geçirmeniz dileğiyle ,

 

KücükKadın

 

Diğer neşeli aktivitelere ulaşmak için tıklayın!

Neşeli Aktiviteler

Neşeli Aktviteler 2 

Neşeli Aktiviteler 3

Neşeli Aktiviteler 4

Neşeli Aktiviteler 5

Neşeli Aktiviteler 6

Neşeli Aktiviteler 7 

Neşeli Aktiviteler 8

Neşeli Aktiviteler 9

Yorum Yaz