BRIDGET JONES 3 GELİYOR!!!

21 Şubat 2012

2012 iLKBAHAR-YAZ TRENDLERİ

21 Şubat 2012

NEŞE BÜYÜYORRR!!!

21 Şubat 2012

Gün geçtikçe Neş büyüyor, yeni alışkanlıklar kazanıyor, bir şeyler keşfediyor. Geçen ay keşfettiği ellerinden sıkılıp bu ay ayaklarına saldırmış durumda. Ne zaman yatağına bıraksam, iki büklüm ayağını tutma çabasından bitap düşüyor. Bir yandan da kendi kendine sesler çıkıyor. Bir şeyler anlatıyor mırıl mırıl ama kim bilir neler diyor bu minik fındık ? Bir de ilk başlarda çok güldüğüm ama şimdilerde kabak tadı veren sabah çığlıkları söz konusu. Sabahları kalkıyoruz ve Neş bir anda enerji patlaması yaşıyor. Annesi daha gözlerini açmakta zorlanırken, kulaklarında Neş’in sesi yankılanıyor. Babası duymasın diye odadan odaya kaçıyoruz ama nafile… Bir süre sonra kendi sesinden sıkılıp sessizliğe bürünüyor ve başlıyor beni izlemeye, etrafı kesmeye. Hele tv falan açıksa gayet bizim gibi bir güzel televizyon izliyor. Hemen önüne geçip “Napıyosun sen?” diyorum. Ne desem güldüğünden, buna da omzuna doğru kıvrılarak utangaç bi gülümseme ile cevap veriyor. Bu arada saçımı keşfetti. Ama ne işe yaradığı konusunda büyük bir yanlış anlama söz konusu. Halat misali kullanıyor, durmadan çekiştiriyor güzelim saçımı. O minik canavar ellerini zor ayırıyorum. Felaket bişi olacak bu. Allahım beni nasıl günler bekliyor?!!!

 

Kendisini küçük koalam diye seviyorum. Omuzuma tüneyip oradan izliyor herşeyi. Artık eskisi gibi yatmaktan hoşlanmıyor. Sürekli gezip etraftaki şeylere bakmak istiyor. Evdeki en favori yeri ise mutfak. Hiç sesi çıkmıyor mutfakta. Neler yapılıyor diye meraklı gözlerle izliyor bizi. Her şeyi görmek, öğrenmek istiyor. Bende durmadan konuşuyorum onunla. Neler yaptığımı anlatıyorum. Sonra sorular soruyorum ona. Bitmeyen heyecanlıyla bana bakıyor fındık gözleriyle. En sevdiği oyuncağı Fisher Price’ın Eğitici köpeği.

Her türlü şarkıyı ezbere biliyorum. Hakikaten öğretiyor. 😛 Şaka bi yana Neş bayılıyor bu köpeğe. Ezbere bildiğim şarkılar eşiliğinde köpek kardeşle bir bir söylüyoruz Neş’e. Bizimki kıpır kıpır. Bu oyuncağı kesinlikle tavsiye ediyorum. Konuşmaktan yorulduğunuz anlarda imdadınıza yetişeceğinden hiç şüpheniz olmasın. 🙂  Bir de Neş doymak bilmeyen bir ilgi manyağı. Kendisinin varlığı hiç unutulmayacak, her an kendisiyle ilgilenilecek. Babasına göre bu özelliği bana çekmiş. En güzel, akıllı özellikleri ise kendisine. Hıh! Bu babalar işin hep kaymak kısmındalar zaten. 🙂 Bende bu durumla biraz dalga geçiyorum. Bir şey isterken, “babası gibi akıllı kızına…, babası gibi güzel burunlu kızına…. getirir misin babası?” gibi güzel şeyler söylüyorum. E cümleye böyle girince ne istesek oluyor zaten :))))

Minik Neş’in artık gece uykuları oturdu. 19:30- 20:00 gibi gece uykusuna yatıyor. Bir tek karnı acıkınca kalkıyor. Doyduktan sonra güzel uykusuna devam ediyor. Sonra sabah 7-8 gibi günaydınnnn Türkiyeee!!! Peki ben bu uyku düzenimi nasıl düzelticem onu bilmiyorum. Gece yatmak bilmez, sabah kalkmak istemez bir anne modeliyim. Gerçi kalkıyoruz her türlü. Sıkıysa kalkma 🙂

Şimdi fındık uyuyor. Uyurken bile çok özlüyorum miniğimi. Bu sevgiyi anlatmamın imkanı yok. Dudaklarımı ısırıyorum severken zaten. şimdi bile dişlerimde ufak bi gıcırtı söz konusu. 😛 Ali ise akıl sağlığımı kaybetmemden korkuyor. 🙂

Şimdilik Neş’in 4. ayı ile ilgili  haberler bu kadar…

Yeni gelişmeler ile önümüzdeki ay görüşmek üzere…

KücükKadın

 

 

2 comments

Yorum Yaz