DEMET’İN DÜNYASI : 9. AY

12 Aralık 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 10 : GÖKKUŞAĞI YAPIMI

12 Aralık 2013

NEŞE 2 YAŞINDA!!!

12 Aralık 2013

Neşe iki yaşına çoktan girdi ama ben bilgisayar başına oturup bir türlü klavyemi elime alamadım. Her günün benim yavaşlayan bedenime karşın nasıl hızlı bir tempoyla geçtiğini anlatamam. Hal böyle olunca film izlemek, bilgisayar başına oturmak, kitap okumak, arkadaşınla iki sohbet etmek neredeyse imkansız. Neyse ben bu güzel doğum günü anısını anlatacağım yazıyı daha fazla şikayetlerimle doldurmadan 12 Ekim gecesine geri döneyim. 🙂

Neşe her yeni yaşına girdiğinde ben ilk günkü gibi aynı heyecan ve şaşkınlıkla “yahu bu kız ne ara … yaşına girdi?” diye kendi kendime hayretler içine düşeceğim. İlk senesinde olduğu gibi bu senede aynı şaşkınlığı yarı kendimde yarı değil yaşadım. Geçen seneki doğumgünü hevesim bu sene aynı şevkini koruyamadı sadece. Hem evde çocuk var hem hamilesin hem de kalk sen doğumgünü planla. “Yok” dedim “bu sene almayayım.” . Bu sene sadece “aile yemeği” diye söz verdim kendime.

Tarih yaklaştıkça bizimkiyle yeni yaşı ve doğumgünü hakkında konuştuk. Neler olacağını kimlerin geleceğini her söylediğimde deli gibi kahkaha atıp sevincini gösteriyordu benim fındık. Sonuçta onun için her türlü mutlu bir gün olacaktı.  Ne hayattan beklentileri bizim kadar yüksek değildi ne de mutlu olması bizim kadar zor. 🙂 Sevdikleri & pastası & doğum günü şarkısı& hediyeler. Bu konsept için hazırdık.

Anneanne, babaanne, dedeler, dayı&yenge ve amcamızın katıldığı yemek için yola çıktık. Yolda yine konuştuk kimlerin olacağından. Gidene kadar “iyi ki doğdun Neşe” şarkısın söyledik. Arada bir yanlışlık olmasın diye “kaç yaşına girdin ?” 1 değil 2 diye hatırlatıp durduk 🙂 Hala 1 diyor o ayrı 🙂

Yemek yiyeceğimiz restorana geldiğimizde herkes hali hazırda bekliyordu. Neşe’yi görünce sesler yükseldi. Kucaktan kucağa gitti. Herkesi bir arada görmenin vermiş olduğu mutluluk o fındık gözlerinin içinden okunuyordu. Güzel bir akşam geçirdik. Hediyeleri açtık. Her birini ayrı coşkuyla karşıladı. Sakin, huzurlu , mutlu bir doğumgünüydü anlayacağınız. Geçen seneki deli halimi düşününce bu sene böyle bir doğumgünü yaptığım için kendimi bir kez daha tebrik ettim. Neşe de zaten en sevdikleriyle birlikte vakit geçirmekten çok çok mutluydu.

O akşam eve döndükten biraz yeni oyuncaklarla vakit geçirdikten sonra fındığımızı öptük, o da bize kocaman sarılarak karşılık verdi. O geceye (ve hasta olduğu gecelere) özel olarak aramıza yattı. Bir babasına bir bana sarılarak uykuya daldı. Sabah kalktığımda yine babasına dönük uyuduğunu gördüğümde bozulmadım değil hani ?  🙂 ( hep babaya dönük uyuyoruz)

İşte böylelikle koca bir seneyi daha gerimizde bıraktık.

Büyüyorum? Büyüyor ? Birlikte büyümeye devam ediyoruz…

Doğumgününden bir kaç kare …

neşe iki yaşında

Kapıdan çıkmadan önce öpücük pozumuz 🙂

analıkızlı

Hazırlanırken beraber çekildiğimiz analıkızlı resmimiz 🙂

Garsonun tek çekimlik becerisiyle vasat olan doğumgünü fotosu o geceye ait tek kare maalesef

Garsonun tek çekimlik becerisiyle vasat olan doğumgünü fotosu o geceye ait tek kare maalesef

 

Yorum Yaz