YAŞAMA YOLCULUK

27 Aralık 2012

EQUIN-CO DESIGN GURURLA SUNAR

27 Aralık 2012

NE UMDUK NE BULDUK: 6- 12 AY

27 Aralık 2012

Hamileyseniz ya da çocuğunuz varsa, alışveriş işinin insanı nasıl ciddi anlamda yaraladığını ya göreceksiniz ya da tecrübe etmiş halde cümlemi okurken kafa sallıyorsunuz. Daha önce ilk altı ay boyunca ne aldık, nasıldı, hangisi iyi, hangisi kötü ürünler hakkında yorumlar yapmıştım.  (Yazıma buradan ulaşabilirsiniz. ) Yazı sonrası güzel feedbackler aldım. Ama 6-12 ay boyunca neler gerekir, hangi oyuncak alınmalı, tarzı bir yazı yazmaya vakit bulamadım. Ta ki bir okurumun bu yazıyı bana hatırlatmasıyla “Tamam” dedim,”Yazıyı yazma zamanım geldi. ”

O yüzden oturdum klavyenin başına başladım yazmaya. Bakalım sizleri hangi yaralar bekliyor? 🙂

ROMER Trifix Oto Koltuğu

Römer Oto koltuğu

Diğre modellere göre biraz daha pahalı ama güvenilirliği ve ileri teknolojisiyle bir adım öne çıkıyor. Zaten araba kolduğu dediğinizde her satıcı size önce Römer’i önerecektir. 9-14kg’a kadar kullanabileceğiniz, birden fazla kademesi olan ( geriye doğru yatırabiliyorsunuz) her türlü arabaya takılabilen isofix’li başarılı bir oto koltuğu. Aynı zamanda kaza annında darbe gücünü emerek arabanı yanlara doğru savrulmasını azaltan bir sisteme sahip. Tabi insan bu tarz şeyleri düşünmek istemiyor ama oto koltuğu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri güvenilirliği.

Ok Baby Flipper Evol Banyo Oturağı

Banyo Oturağı

 

6. aydan itibaren kullandığımız Baby Flipper Banyo Oturağını şiddetle tavsiye ediyorum. Olmazsa olmaz diyorum ve daha fazla yorum yapmıyorum. 🙂

İlk Adım Ayakkabısı

ilk adım ayakkabısı

 

Bu botlardan çok memnunuz!

Bu botlardan çok memnunuz!

İlk adım ayakkabısını Stride Rite aldık. Çok memnunuz. (Stride Rite hakkındaki yazımda ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.) Herkese tavsiye ederim.

Tabak&Kaşık

avent tabak

 

Ek gıdaya geçtikten sonra bu minik yavruların artık kendine ait bir sofra takımı oluyor. 🙂 İlk başta tabaklarını Avent’ten aldım. Üzerindeki boyalar çıkmaya başladığı anda tabağı değiştirin. Çok boyalı tabak almamanızda fayda var. Aslına bakarsanız porselenden şaşmamak gerek. Kaşık olarak ise Beaba’yı tek geçerim.

Beaba BabyCook 

beaba babycook

Beaba BabyCook ile pratik çorbalar yapabilirsiniz. haşlıyor, pişiriyor, çözüyor, püre haline getiriyor. Yani bu makinede yok yok ! Ayrıca her yere taşınabilir. Seyahate gittiğinizde bebeğiniz taze çorbalar içsin, steril olsun diyorsanız, Beaba BabyCook tam sizlik!

Oyuncaklar 

Oyuncaklar artık hayatınızın bir parçası. Onlarsız yaşam düşünülemez. Bazıları kafa ütülese de, bir çoğu kurtarıcıdır. 🙂 Daha önce 6.aydan 12 aya kadar bebekler hangi oyuncaklara ilgi duyar diye bir yazı yazmıştım. Buradan okuyabilirsiniz.

İşte 6-12 aylık bebeklere tavsiye edebileceğim oyuncaklar:

Mula Family

Mula oyuncak ikea

ikea oyuncak

 

Fisher Price Piyano

Neş’in müziğe olan sevgisi bu oyuncakla ikiye katlandı. Bayağı kullandık, hala arada bir başına geçiyor. 🙂

Fisher Price Piyano

Saklambaç Kitaplar

8-9 aylıkken Neş’ saklambaç kitapların hastasıydı. Hala oynamaya devam ediyoruz. Süper bir aktivite kitabı. Tavsiye ederiz.

saklambaç kitap

Neş’in ilk kitabı 🙂

Saklambaç kitap Fisher Price

İlk kitabı izleyen ikinci saklambaç kitabımız

ce-ee kitabım

Oynamaya devam ettiğimiz Ce-ee Kitabım ‘ın 3 farklı kategoride daha kitabı bulunuyor.

 

Dokun-Hisset Kitaplar ( Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.)

Dokun Hisset Kitaplar

Fisher Price Sesli Kitapçık

Bizimki sesli oyuncak hastasıydı. Hala aynı şekilde ev Neş’in sesli oyuncaklarıyla yankılanıyor. 🙂

 Fisher Price Sesli Kitapçık

Fisher Price Numaralı Kaplar

Bebekler 6-7. aydan sonra küp ya da bu tarz kaplara karşı acayip ilgi duyuyor.

Fisher Price Numaralı Kaplar

Yürüteç 

chicco yürüteç

Ne kadar alamayacağım desem de, babam bir gün elinde yürüteçle gelince geri çeviremedim. (Resimdekinin aynısı) Neş’ in mutluluğunu görünce de bir süreliğine kullandık . 2.5 ay kadar kullandık. artık bir süre sonra prof olduktan sora yürüteç olayı tehlikeli hale geldi. Dolaplara hızlıca çarpmalar, hızlanıp ayakları kaldırmalar, her yeri karıştırmalar derken “Tamam” dedim yürüteç defteri kapanmıtır. 8 aylıkken yürütecü hayatımızdan çıkardık. Bür süreliğine de olsa bizi güzel idare etti. diyebilirim.

Yürüteci kullanma konusunda cerrahımıza tabi ki de danıştım. Çünkü internette bir sürü yerli yersiz bilgi söz konusu. Kullansak mı kullanmasak mı derken, doktorumuzun yürütecin tek tehlikesinin merdivenden düşmelere sebep olabileceğinden bazı ülkelerde yasaklandığını söyledi. Yoksa çocuğun fiziksel yapısına bir zarar vermiyor.

Koruma Kapıları & Kilitler

bebekler için koruma

güvenlik kapısı

Evinizde merdiven varsa, koruma kapısı almak farz oluyor. Biz MotherCare’den aldık .Fiş kilitleri için ise İkea’ya başvurduk .Aynı şekilde çekmeceler için kullanılan kilitleri de İkea’da bulabilirsiniz.

Hadi bakalım pamuk eller cebe !

🙂

 

Yorum Yaz