BENLİK İKİLEMİ

22 Mart 2012

BU BUMBO ÇOK BOMBA!

22 Mart 2012

NE UMDUK NE BULDUK : 0-6 AY

22 Mart 2012

Uzun alışveriş listelerini kontrol ede ede bir hal olmuştum doğum yaklaştığı zaman. Ne gerekliydi? Ne eksikti? Hangi markaydı? Derken doğum gerçekleşti. Eksikler tamamlandı. Zamanla yeni ihtiyaçlar ortaya çıktı. Bu alışveriş mevzusu dipsiz bir kuyu haline geldi. Neşe doğduğundan itibaren hangi markaları tercih etiik, memnun mu kaldık yoksa lanet mi ettik, kısa bir şekilde özetlemeye çalışacağım. En azından bebek bekleyen ya da ne almalıyım, hangi markayı tercih etmeliyim diyenlere kılavuz olacağını düşünüyorum.

1- Bebek Arabası – Stokke 

Tasarımına hayran olup almıştık. Kullanacağımız güne kadar hiç bir deneme yapmamıştım. Fakat, iş pratiğe dökülünce anladım ki, Stokke bebek arabasıyla dışarıya çıkmadan önce evde sıkı bir şekilde açma kapama çalışmaları yapmanız gerekiyor. İlk dışarı çıktığımızda, kan ter içinde kaldığımı hatırlıyorum. Şimdilerde artık alıştım. Tabi, arabanın kullanımına, dönüş kabiliyetine diyecek tek kelimem yok. Ayrıca, çok havalı yahuuu 🙂

Daha fazla bilgi edinmek için Stokke Bebek Arabası ‘nı tanıttığım yazıyı okuyabilirsiniz.

2- Araba Koltuğu – Chicco Auto Dix Fast

Chicco araba koltuğundan çok memnunum. Arabaya kurulumu çok kolay. Ev içerisinde de ilk zamanlar çok kullandım. Bizimki ameliyat sonrası bir süre oto koltuğunda yatmak zorundaydı. O kadar çok kullandık ki, ne eskidi ne de bir şey oldu. Ayrıca yenidoğan kiti denilen baş-sırt destek yastığı içerisindeki süngerleri çıkarılıp kolaylıkla yıkanıyor.

3- LEANDER Büyüyebilen Bebek Yatağı

Tek kelimeyle muhteşem! Hafif, rahat, kullanışlı ve tasarım harikası! Yatağın kendisi ile verilen fitted çarşafları yanı sıra sizde ekstra çarşaf almak istiyorsanız 60×120 alın. Bebek odası hakkında fikir edinmek istiyorsanız, konuyla ilgili yazdığım bebek odası için fikirler ve bebek odası için fikirler 2 yazılarımı okuyabilirsiniz.

4- AVENT Tekli Elektronik Göğüs Pompası

İlk kullandığım zamanlar adaptörü bozulmuştu. Servise götürdük. Hemen değiştirdiler. Onun dışında uzun süre kullandım. Başka bir sorunla karşılaşmadım. Memnun kaldım. Tavsiye ederim.

5- AVENT Biberon 

125ml (4 oz) Avent Biberon kullandık. Şu sıralar 260ml’ğini alacağım. Avent ürünlerinden genel olarak memnunum.

6- Chicco Step-up Biberon 

Özelliği eğimli tek biberon emziğine sahip olması. Malesef, Neşe bu biberon emziğinden hiç hoşlanmadı. Ne vermeye çalışırsam çalışayım emziği reddetti. Galiba bir biberon emziğine alışmakla ilgili. Çünkü Avent kullanırken, arada denemiştim. Aldığımla kaldım. 🙂

7- AVENT Ekspres Elektrikli Sterilizatör

Avent Elektrikli Sterilizatör’ün farklı dakikalarda sterile edenleri var. Bizimki 10-15 dk arası sterile ediyor. Şu ana kadar üründe bir problem çıkmadı. Tavsiye ederim.

8- AVENT Biberon Isıtıcısı

Tekli biberon ısıtıcısı çok pratik. Daha önce ısıtmak için sütü veya mamayı sıcak suda dakikalarca bekletmek zorunda kalırken, şimdi yaklaşık 4 dakikada hazır.

9- LANSINOH Süt Saklama Poşeti

Kilit mekanizmasının diğer markalara oranla daha sağlam olduğunu gördüğümde, Lansinoh’u tercih ettim. Diğer markalara göre daha pahalı. Ama güvenilir bir marka. Tavsiye ederim.

10- LANSINOH Lanolin Göğüs Kremi ve Pedi

Tavsiye üzerine almıştım. Kremin kesinlikle çok etkili olduğunu söyleyebilirim. İlk zamanlarda her emzirmeden sonra kullanmanızı öneririm. Hatta hamileyken kullanmaya başlamanızda fayda var. Göğüs pedinden de memnun kaldım.

11- MOTHERCARE Emzirme Sütyeni

Tavsiyem, sakın başka markalara bakmayın. Bu kulvarda bir sürü üretici türemiş. Ben bir kaç marka denedim ama hiç birinden Mothercare marka sütyen kadar memnun kalmadım.

12- HUMANA Still Tee

Doğumdan hemen sonra kullanmaya başlamıştım. Sütü arttırıcı etkisi olduğunu gördüm.

13- MUSTELA Bebek Bakım Ürünleri

Mustela’nın bebek yağını, pişik kremini, yüz kremini, sabunu ve parfümünü hala kullanıyoruz. Çok memnunum.

14- MOTHERCARE Küvet

Hediye gelen Mothercare küvetten memnunduk. İlk zamanlar küvet ayağının üzerinde kullanıyorduk ama Neşe büyüdükçe bana ayak pek tekin gelmedi. Ve küvet içerisinde kullanmaya başladık. İlk altı ay için kullanılabilir.

15- PAMPERS PRIMA PREMIUM CARE 

Prima Premium Care bezi ve ıslak mendilini kullandık ve kullanıyoruz. Bir kaç gece Neşe’nin altını 5-6 saat açamadığım oldu. Ama pişik falan olmadı. Üzerinde de 12 saat koruma diyor. Gayet memnunuz.

16- IKEA Alt Açma Minderi

Portatif, basit ve pratik. Tavsiye ederim. Her yerde kullanabilirsiniz. Kırmızılı ve mavili kılıfı da satılıyor.

17- CHICCO Physio Kanguru

Ürünü ikinci kez kullandığımızda fermuarı bozuldu ve bir daha kullanamadık. Ayrıca çok zor takılıyor. Hiç öyle kangurunu al çık kolaylığında bir ürün değil. Memnun kalmadık.

18- WEEWELL AVM 400 Telsiz

Odanın derecesini gösteren, bebeğinize şarkı dinletebileceğiniz, onun her hareketini netlikle duyabileceğiniz, iki yönlü konuşabilme özelliğine sahip dijital bebek telzisi. Memnunum, memnunsun, memnun !

19- WEEWELL WHC730 İYONİZERLİ Soğuk Buhar Makinesi 

Uzaktan kumandalı, istenilen nem oranını otomatik olarak ortama göre ayarlayabilen, su bittiğinde otomatik kapanan, 5 litrelik haznesiyle uzun süre kullanım sağlayan, lcd ekranı ile odasıcaklığını gösteren kullanışlı bir ürün. Tavsiye ederim.

20-  TOMY POOH ve Arkadaşlarının Dansı Dönence

Hala etkisini ilk gönkü gibi gösteriyor. Yatağında oyalanmasını, sakinleşmesini sağlıyor. 3 farklı şarkı, dönme özelliğine sahip, ışıklı dönenceyi yatağın parmaklıkarına sabitleyebilirsiniz. Doğumdan itibaren kullanılıyor.

21- CHICCO POLLY SWING UP Salıncak

Bizden önce taze anne baba olan arkadaşlarımız bize bu Chicco salıncağı şiddetle tavsiye etmişti. Aynı şiddetle tavsiye ediyorum. Rahat rahat yemek yiyebilmek, bir şeyler okuyabilmek, tv izleyebilmek için müthiş bir kurtarıcı. Üründeki tek fiyasko, tv kumandasından etkilenip kendi kendine çalışmaay başlaması. Bu olay ilk olduğunda, az kalksın korkudan kalp krizi geçiriyordum. 😛

22- TINY LOVE PRENSES Oyun Halısı

Kurtarıcı 2 🙂 Yapacak işiniz varsa, bırakın bebeğinizi halıya, cebelleşsin dursun. O jimlastiğini yaparken, sizde kendiniz için bir şeyler yapın.

23- FISHER PRICE EĞİTİCİ KÖPEK

6 aylıktan itibaren kullanılmasına rağmen, biz neredeyse Neşe’nin 3. ayından itibaren kullandık. En sevdiği, güldüğü, heyecanlandığı oyuncağı. Türkçe eğitici şarkılardan oluşuyor. Bunun yanı sıra bu eğitici köpekçik vücudu tanıtıyor.

 24- Bez kitap 

Renkleri, kumaaş eklemeleri, sesli efektleri Neşe’nin çok ilgisini çekiyor. Bizimki bez kitaplarla çok iyi vakit geçirdi.

25- Masal Kitabı 

Bizimki masallara bayılıyor. Her akşam ona bir ya da iki masal okumadan yatırmıyorum.

26- BUMBO Bebek Koltuğu

Bu bumbo çok bomba! adlı yazımda ürün hakkında detaylı bir biçimde bahsettim. Biz bu ürünü çok sevdik. Tavsiye ediyoruz.

 

 

 

3 comments

Yorum Yaz