YAŞASIN IPHONE!!!

21 Şubat 2011

HAMİLELİKTE 10.HAFTA

21 Şubat 2011

MİSAFİR MENÜSÜ #1

21 Şubat 2011

Geçen hafta evimize ilk yemekli misafirimizi aldık. Kuzenim Elif ve eşi Alper . Onlarda bizim gibi yeni evli bir çift. Her ne kadar bizimle yaşıt olsalar da, ilk yemekli misafir almanın vermiş olduğu stres üzerimdeydi. Aslında yazında yemekli misafir almıştım ama onlar daha çok bahçede yenen casual yemeklerdi.

Mutfakta bir yandan kafamda tasarladığım menüyü yetiştirmeye çalışırken, diğer bir yandan ise dağıttıklarımı toplamakla mesguldüm . Zaten en yıpratanı toplama mevzusu. Tabi bir de çıkan aksilikler… ” Yok bu güzel olmadı” diye iki kez yaptığım pilav mıydı beni yoran yoksa ” aa buyum da yokmuş” diye zırt pırt unutulanları marketten gidip almak mı şu an daha kestirebilmiş değilim.   Neyse ki başarıyla tamamladım 🙂 Yemekler 10 numara 5 yıldız oldu ve herkes bayıldı  .  Uzatmadan menüyü vermek istiyorum. Çünkü , misafirler gelmeden önceki gün böyle bir menü var mı diye araştırdım . Açıkcası internette bu konuyla ilgili çok şey yok . Belki işinize yarar diye sizinle paylaşmak istedim.

Çorba
Tavuk sulu Şehriye Çorbası
Salata
Mevsim Salatası
Mezeler
Limonlu Zeytinyağlı Cibes
Zeytinyağlı Barbunya
Mayonezli Kuskus
Ana Yemek
Soğan yahnesi
Pilav
Tatlı
Bu yazımı Şubat ayında yazıp yayımlamamışım. Neden acaba diye düşünmeden edemiyor insan . Ufak bir düzenlemeden sonra misafir menüsü karşınızda 🙂

Yorum Yaz