BİR PSİKOLOGUN İTİRAFLARI

11 Ocak 2014

NEŞELİ AKTİVİTELER 12 : ÇİFTLİK YAŞAMI

11 Ocak 2014

MİNİKLERE KİTAP : TÜRKÇE İLK BİN SÖZCÜK

11 Ocak 2014

 

çocuk kitabı

Türkçe İlk Bin Sözcük

Yazan : Heather Amery

Resimleyen : Stephen Cartwright

Çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmenin yollarından biri de beraber kitap okumaki bilgi alışverişinde bulunmaktır. Türkçe İlk Bin Sözcük kitabı da çocuklarınızın renkli dünyalarına uygun olarak hazırlanmış resimli sözcük öğrenimi  sağlar. 2 yaşındaki Neş’ile birlikte bu kitapla zaman geçirirken hiç sıkılmıyoruz. Çünkü içinde sözcükleri öğrenecek /pekiştirecek bir çok resim ve farklı yerler var. Ev- Bahçe- Oyuncakçı- Market- Okul?vb  gibi farklı alanlarda sözcükler sunarak kitap sizi renkli dünyasının içine çekiyor. Kitabı direk okumak ya da anlatmak yerine sözcükleri bulmalarını onlardan isteyebilirsiniz. Zamanla sözcük dağarcığının nasıl genişlediğini gördüğünüzde şaşıracaksınız. Hatta bazı sözcükleri siz öğretmeden bilmesine de.

Sözcüklerden yola çıkarak ufak hikayeler anlatabilirsiniz. Arada sorular sorarak onun ilgisini canlı tutabilirsiniz. Bu arada her bölümde bir yere saklanmış sarı bir ördek var. Neşe en çok bu ördeği bulmayı seviyor.

Kitaptan bazı bölümler..

Kitaptan bazı bölümler..

etkinlik kitabı

Aynı kitabın İngilizce İlk Bin Sözcük versiyonu da bizde mevcut. Severek kullanıyoruz. Kitabın ve dolayısıyla resimlerin büyük olması da kitabı ayrıca çekici hale getiriyor.

Aynı şekilde başka dillerde de bu kitabın versiyonu mevcut. (İspanyolca – İtalyanca- Arapça – Japonca – Almanca – Çince – Fransızca-Rusça- Latince ) Fiyatı da oldukça makul. (Sitede şu an indirimli 6.83 TL  Türkçesi diğerleri 7.52TL’ye  satılıyor.)

Binbir çicek kitaplar ‘ ın çıkardığı bu seriye yayınevinin sitesinden ulaşabilirsiniz. Hatta siteyi şöyle bir gezmenizde fayda var.

Şimdiden iyi eğlenceler!

Yorum Yaz