Enginar

22 Haziran 2011

Hamilelikte Baba Adayının Korkuları

22 Haziran 2011

Meyve Sepeti Fondü

22 Haziran 2011

Hamileliğim boyunca çikolata benim resmen katilim oldu. Kızımız olacağından normal şartlarda benim turşu gibi ekşi , tuzlu şeyler aşermem gerekiyor.Gelin görün ki , ben burda çikolata , waffle, şerbetli tatlı, lokum falan aşeriyorum. Doktorumuz, bebeğimizin cinsiyeti için çok kesin konuştuğu için şüphelenme şansım da yok. Neyse, bizimki bu model demekki.  Aşerdiğim şeyler normal hayatımda da ağzımı sulandıran şeyler olduğu için yabancılık çekmiyorum zaten.  Halimden şikayet ediyormuş gibi görünmek istemem. Gayet mutluyum 🙂

Akşamları eşimi de baştan çıkarıyorum. Deli gibi tatlı , çikolata , Allah ne verdiyse yiyiyoruz. Ben doğurana kadar ona da rahat yok. Zaten zayıflamasın diye elimden geleni yapıyorum. Ben her gün şişerken onun ince ince yanımda dolaşması sinirimi bozabilir 🙂

Daha önce alıp bir türlü kullanmaya fırsat bulamadığım  fondü setinin açılışını yapayım dedim. (Amaç seti meti kullanmak değil tabi. Yiyelim içelim hayat bize güzel .) Fondüyü yaptım. Bir güzelde yedik . Canınız çeker,  tarifini ararsınız, bulamazsınız diye sizinle de paylaşayım dedim.

Malzemeler ( İki Kişilik )

240 ml süt

90gr bitter çikolata

Karışık meyve

 Bitter çikolatayı bıçakla doğradım ve mutfak robotundan geçirdim, çikolatayı parçaladım.  Daha sonra parçalanan çikolatayı derin bir kabın içine aldım.

240 ml sos tenceresinde kaynattım. Ve kaba almış olduğum çikolataların üzerine ekledim. Erimesi için 1-2 dakika bekledikten sonra spatula ile karıştırdım. Artık sosum fondü setinin kasesine alınmak için hazır.

İstediğiniz meyve ile servis yapabilirsiniz.

Afiyet olsun .

2 comments

  1. Merhaba,

    Cok eski bir yazi ancak yine de sormak istedim. Şık bir fondü seti. Bu fonksiyonalitede (meyve tabaklari ile) bir sete rasatlayamadim pek. Nereden almıştınız acaba?

Yorum Yaz