Neşeli Aktivitiler 18

23 Ocak 2016

Technokids Balçova

23 Ocak 2016

NEŞELİ AKTİVİTELER 19 : METEOR NEDİR?

23 Ocak 2016

Her hafta okulumuzda haftanın kelimesi var. Çocuklar bizim bile bazen google’dan açıp baktığımız sözcükleri öğreniyorlar. Kelimeyi öğrenmeden önce ve öğrendikten sonrası için resim yapıyorlar. Kelime hakkındaki fikirlerini öğretmenleri resmin altına yazıyor. Sonra o resimler eve geliyor,  panomuza asıyoruz. Genelde 4 yaş çocuğu kelimeyi akılda tutmakta zorlanabiliyor. O yüzden bu kelimeleri evde aktiviteyle öğretmenin daha akılda kalıcı olduğunu deneyimledim.

Bu hafta “meteor” kelimesinden bahsettik. Meteoru yani gök taşını anlatmak için kayan bir yıldızdan yola çıkarak gökyüzünden bir yanıp sonra kaybolan ışık olarak bahsettik. Sonra yıldızın kaydığını görürsek o anda tuttuğumuz dileğin gerçekleşeceğinden söz ettik. 🙂 Etkinliği yaparken evimizin bahçesinde yıldız kaydığında kendimizi dilek tutarken resmettik. Dinleyen bir kız olunca, olaya biraz sihirler, periler ekleyince daha dikkatle dinliyor.

meteorı anlatmak

Etkinlik için bir parça pamuk, elişi kağıdı, 3 adet pipet ve dikdörtgen bir karton gerekiyor fakat yıldızı makarnalarla yaparsanızda çok şirin olur 🙂

Neşeli aktiviteler dileriz…

Yorum Yaz