Chanel'in Yeni Ojeleri

23 Ağustos 2011

Sex and the City 3 Yolda Mı Yoksa?

23 Ağustos 2011

Makyajınızı Saç Stilinize Göre Yapın

23 Ağustos 2011

Makyaj deyip geçmeyin! Her saç stili insanın ifadesini değiştirdiği gibi iyi ya da kötü yapılan makyajda kişiyi bambaşka biri yapabilir. Tabi burda unutulmaması gereken noktalardan biri de, makyajınızın saç stilinize ne kadar uyumlu olup olmadığı.

Kırpmalı Saç Modelleri için:

Saçınız kaşlarınıza kadar alnınızı kapattığından dolayı, gözlerinizi ortaya çıkarmakta fayda var. Metalik renklerle gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Kirpiklerinizi dolgun bir maskara ile boyarsanız, bakışlarınız daha güçlü olur. Dudaklarınız sade olmalı. Bej ya da dudak rengi parlatıcalar kullanarak doğallığınızı kaybetmemiş olursunuz. Böylece tüm etki gözlerinizde olacaktır.

Katlı Kesim Modeller

Bu modelde katlar genelde çene hizasından başlar. Bu yüzden elmacık kemikleri öne çıkarmak gerekir. Stratejik allık kullanımı yüzünüze başka bir ifade katar. Teninize uygun bir fondöten ve kapatıcı kullanın. Ardından yukarı doğru hafif vuruşlarla pembe allığınızı sürün. Allığınızı vurgulamak için öncesinde sıvı allık ile elmacık kemiklerinize vurgu yapabilirsiniz. Dudağınıza pembe renkte kremsi bir ruj sürebilirsiniz. Göz kapaklarınıza toprak tonlarında bir far sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerinde tek affedilmeyen nokta dağınık kaşlardır. O yüzden kısa saç modeli kullanmayı tercih ediyorsanız, kaşlarınızın düzgün olmasına dikkat edin. Eğer kaşlarınız seyrek ise, kaş çıkartıcı krem ya da badem yağı kullanarak kaşınızın sıklaşmasını sağlayabilirsiniz. Kaşlardan sonra dudaklarda bir o kadar önemli. Dudaklarınıza şeftali tonlarda ruj kullanabilirsiniz. Gözlerinizi şeffaf inci rengi bir far sürerek doğallığınızı koruyabilirsiniz.

Orta Uzunluktaki Saç Modelleri

Saçlarınız çene veya ensenizde bittiğinden dolayı dudaklarınız yüzünüzde dikkat çekecek en önemli yerdir. Önce yüzünüze uygun bir fondöten ve kapatıcı kullanın. Yüzünüzde tek bir kızarıklık ya da leke olmamalı. Çünkü dudak renginiz canlı bir ton olacağından, yüzünüzdeki herhangi bir leke ya da kırmızılığı daha belirgin  hale getirir. Burada kapatıcınızın rolü büyük. Dudaklarınıza kırmızı, şarap, mor erik ya da dut rengi bir ruj kullanın ve bunu parlatıcı ile daha belirgin hale getirin. Gözlerinize sadece şampanya rengi bir far sürün. Siyah maskara ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Uzun Saç Modelleri

Uzun saç yüzünüzü tümüyle ortaya çıkan bir modeldir. O yüzden uzun saçta kusursuz yüz şart. Aydınlatıcı bir fondöten kullanın. Şeftali tonlarında bir far kullanarak gözlerinizi eye-liner ile vurgulayın. Elmacık  kemiklerinize fondöteninize uygun parlak bir allık kullanın. Şeftali tonlarında bir ruj kullanarak makyajınızı bitirebilirsiniz.

 

Yorum Yaz