BEBEKLERDE DİŞ ÇIKARMA

24 Temmuz 2012

HEY HARPER, BİZİMLESİNG!

24 Temmuz 2012

MAKYAJ ÇANTAMDA VAZGEÇEMEDİKLERİM

24 Temmuz 2012

Hepimizin ilk yardım çantası gibi yanımızdan ayırmadığımız makyaj ürünleri vardır. O makyaj çantasında herşey değişir, bir onlar kalır. İşte benimde öyle değişmeyen bir makyaj çantam var. Bazen fazlalaşır, çeşitlenir ama vazgeçemediğim ürünler asla eksik olmaz içinden…

İşte vazgeçemediklerim…

 1- Guerlain Allık : Tapılası bir allık. Kalıcılık söz konusu olduğunda hiç düşünmeden alabileceğiniz bir marka. Hem doğal hem bakımlı gözükmemi sağlayan bu allıktan vazgeçmem.

2-La Prairie Kapatıcı : 5-6 farklı marka kapatıcı denedim. Ama La Prairie’yi kullandıktan sonra “işte budur!”  dedim!

3-Skin Ceuticals Güneş Koruyucusu : Daha önce neredeyse tüm kozmetik markaların güneş koruyucularını kullandım. Hamilelik sonrası yüzümde oluşan lekelerden sonra bu işi daha ciddiye almam gerektiğini hissettim ve işin uzmanını araştırınca karşıma Skin Ceuticals çıktı. Markanın ayrıca lekeler için serumu var. Yaz olduğu için kullanmaya başlayamadım ama yaz sonu ürünü deneyeceğim.

4-Chanel Göz Kalemi : Akmaz, kokmaz, kalıcı göz kalemi. Her ne kadar makyaj uzmanları sisli göz makyajı yapmak için far kullanın dese de, kullanmak isterseniz, arkasında küçük silgisi var.

5- Golden Rose Kaş Kalemi : Kaşlarım silik olduğu için görüntüsünü vurgulamam gerekiyordu. Güzellik uzmanım Golden Rose’u tavsiye edince, bende hemen aldım. Memnunum ama hiç bi zaman bi kaş experi bir insan olmadığmı da itiraf etmeliyim. 🙂

6- You Rebel benfit Renkli Nemlendirici : Çok beyaz tenli olduğum için kışları yüzümün solgun göründüğü zamanlar 15 koruma faktörlü benefit marka, cilde renk ve ışıltı veren nemlendiriciyi kullanıyorum. Kuru bir cildim olduğu için ürün bana uygun. Ürünün yağlı ciltlere uygun olduğunu sanmıyorum.

7- Artdeco Maskara : En son Nars’tan aldığım maskaranın hezeyanından sonra kendimi Artdeco’nun kollarında buldum. Kirpikleri birbirinden ayrıştırıp hacim veriyor. Sanki başka maskara farklı bir şey yapıyormuş gibi saçmasapan bir şey dedim 🙂  Daha açık konuşmak gerekirse, çok hacimli değil. Fazla maskaranın yapay gözüktüğüne inanlardanım. Kirpiklerin sık ve uzunsa abartmaya gerek yok. Doğal görünüm veriyor. Ama Nars’ın maskarası gibi sürülmemiş gibi de gözükmüyor. (Hacimli kirpikleri sevenlere tavsiyem YSL )

8- Dior French Manikür Seti : Her şeyden vazgeçerim French’ten asla! Başka renk süremiyorum. Başkasının elinde hoşuma gitse de, ne zaman o kuaför koltuğuna otursam french demekten başka bir şey demeye dilim varmıyor. Hayatımda bir kere kırmızı, bir kere de siyash oje deneyip akşamına çıkardım. Benim gibi hard-french-ojecilere tavsiyem bırakın dandirik markaları. Bu işi Dior çözmüş, bitirmiş. Net 2 hafta dayanıyor. “Dior French Manikür seitnden vazgeçmem, geçemem” demiş şehirli bir anne.

9- Neutrogena El Kremi : Senelerdir değil, son bir kaç aydır kullanıyorum. Çok memnunum. Hem kokusu hem yumuşacık ellerimden. Ayrıca ürün anti-aging etkili. Daha ellerimde kahverengi benekler oluşmadı ama oluşanları azaltıyormuş. Ayrıca 25 faktör güneş koruyuculu.

Kısa bi yazı olacaktı. Yine lafı uzatmışımda uzatmışım.. Kendimi kaybedip tek tek anlatmışım. 🙂

Verdiğim bilgilerin işinize yaraması dileğiyle,

Bol süslü günler, efenim …

2 comments

Yorum Yaz