YAĞMUR ÇOCUKLARI

03 Mart 2013

RUJ ORMANI

03 Mart 2013

KENDİN YAP : PUANTİYELİ ŞORT

03 Mart 2013
Kaynak : http://www.amerrymishapblog.com/2012/08/polka-dotted-denim-diy.html

Kaynak : http://www.amerrymishapblog.com/2012/08/polka-dotted-denim-diy.html

Kendin Yap projeleri oldum olası sevmişimdir. Hoş, bazen bir şey yapmak için fazla çabalayan, asla giyilmeyecek/takılmayacak/vs. şeyler yapmaya çalışanları da ayrıca komik bulurum. Ama şimdi bahsedeceğim Jean şort gibi kendi başınıza yapabileceğiniz başarılı projelerde var tabi 🙂 Hazır eski görünümlü, vintage şeyler modayken, bu projeden faydanalım derim. Bende umarım bir boş (!) anımda bu harika şortu yapar, yazın ‘Şortun çok güzelmiş. Nerden aldın yahu?’ gibi sorulara, ‘Kendim yaptım şekerim’ cevabını ukalaca verebilirim.

Puantiyeli Şort Yapmak için Gerekenler 

Kot Şort (desem komik olur muyum? :P) Ya da iyice eskileri değerlendireyim modundaysanız, eskimiş bir kotunuzu kesip arzu ettiğiniz boyda bir şort yapabilirsiniz. 

İnce yuvarlak tahta çubuk

Cetvel 

Açık Gri akrilik boya

http://www.amerrymishapblog.com/2012/08/polka-dotted-denim-diy.html

http://www.amerrymishapblog.com/2012/08/polka-dotted-denim-diy.html

Nasıl Yapılır?

  • Tahta çubuğun ucunu boyaya batırın.
  • Cetvelinizi yapmak isteğiniz nokta sıklığında ayarlayın. Örneğin 1-2cm’lere nokta koyun. Fakat diğer sıraya geçtiğinizde 1.5-2.5… cm gibi her bir noktayı yukarıda iki noktanın arasına koyun.
  • Böylece kusursuz görünecek puantiyeli, çok cici bir şortunuz olsun.

Anlatımından hiç bir şey anlamadım diyeniniz varsa, (ki bu çok mümkündür) buraya tıklayıp çirkin tırnaklı teyzenin yaratıcı fikrinden yararlanabilirsiniz. Bunu siz istediniz!

 

Güle güle kullanın!

 

Yorum Yaz