KENDİ CONVERSE'İNİZİ YARATIN

10 Aralık 2011

KENDİ TAKINIZI KENDİNİZ TASARLAYIN!

10 Aralık 2011

KATHERINE : Şövalyelerin Kadını – Anya Seton

10 Aralık 2011

Daha önce bir çok tarihi roman okumama rağmen, Anya Seton’nun Katherine’i gerçekten etkileyiciydi. Bir kere hikayenin gerçek olması ve yaşanmış bir aşk hikayesini en derinden hissettirebilmesi, kitaba başlamak için en öne çıkan sebeplerden biri. 664 sayfa olmasına bakmayın. Başladınız mı , sizi geceleyin uykusuz bırakıcak cinsten. Zaten kitap, Boleyn Kızı yazarı Philippa Gregory önsözüyle başlıyor. Eğer Boleyn kızını okumuş ve beğenmişseniz, bu kitabı da bir o kadar seveceksiniz demektir.

Katherine Swynford ve Lancaster Dük’ü John Gaut’un tutkulu aşkı…

İngiliz kraliyet yaşamının çatışmaları, iktidar kavgaları, ihanetleri, zulmleri arasında kalmış eski bir aşk. Bu aşkın adım adım nasıl bir sonla bittiğini göreceksiniz. Ve bu sona yaklaştığınız her an bir sonraki sayfayı çevirme isteğiniz daha fazla artacak.

Sunday Reviews kitap için “İnsan karakteri üzerindeki keskin analizleri ve İngiltere’nin Kara Veba ve iç huzursuzluklarla dolu dönemi hakkında yapılmış derin araştırmalarla yazılmış bu kitap, sadece 1954 yılı için değil, son yarım asrın en önemli tarihi kurgu yapıtlarından biri.” demiş.

Tarihi roman seviyorsanız ya da tarihi roman okumaya başlamak istiyorsanız, bu kitabı tavsiye ederim.

Kitabı D&R’nin sitesinden satın alabilirsiniz. Cep boyunun fiyatı daha uygun.

Katherine – Ciltsiz – 18.49TL

Katherine – Cep boyu – 7.49TL

Yorum Yaz