KREM KARAMEL

31 Ocak 2011

KIYMALI PATATESLİ BÖREK

31 Ocak 2011

Julie&Julia

31 Ocak 2011
empty image

>

Dün gece Tv’de kanalları zaplarken, baktım yeni bir film başlamış . Adı Julie&Julia . Çok önce vizyona girmesine rağmen, bir türlü gidememiştim. ” Vallahi hiç vaktim yok. ” tribinden ziyade , nedense sinemaya gitmek bana çok yorucu bir aktivite gibi geliyor. Evde dvd koyup tek başıma istediğim gibi gülmek, ağlamak, oturmak varken, sinema fikri gittikçe uzaklaşıyor.

Filme bayıldım. Hayatında yaptığı herşeyi yarım bırakan bir kadın, en sonunda çok sevdiği bir yemek yazarının tariflerini her gün bir yemek yapmak şartıyla 365 gün boyunca bloguna yazmaya karar veriyor. Başrolde Merly Streep ‘in olması zaten filmi izlemeniz için başlıca bir neden. İzlerken kendimden çok şey buldum . Yemek kitabından yemek yaparken bazen müthiş başarılı oluruz, bazen de hiç ummadığımız gibi gider işler . Bazen yemek ocakta unutulur bütün emekler boşa gider, bazense malzemeler her yere saçılır, deliririz. Oturup ağlarız, krize giresimiz gelir. Böyle bir çok duyguyu aynı anda yaşatıyor film insana.

Yanlız ufak bir uyarı. Filmi izledikten sonra hafif bir acıkma söz konusu. Film bittiğinde 22:45 falandı . Ve evde ne kadar abur cubur varsa yedim. O yüzden filmi akşam yemeğinden önce izlenmek bence en mantıklısı:)

Yorum Yaz