İŞTE GELDİM BURDAYIM!

27 Haziran 2012

Neşe’nin Snoopy Çantası

27 Haziran 2012

HER EVE BİR GYMSTICK

27 Haziran 2012

Yakın zamanda özel spor eğitmeniyle spor yapmaya başladım. Bu olaydan çok önce “yahu bir yere üye olsam, her gün giderim” diye Ali’yi de, kendimi de çok güzel inandırmıştım. Azimliydim de… İlk başladığımda 1. ayı tamamlamadan hamile kaldım. İkinci geri dönüşümde, evli ve bebekli birinin pek fazla bu tür işlere zamanı kalmıyormuş, acı tecrübeyle evime döndüm. Yani, spor salonuna git gel 3 saatimi aldığı için benim için hiç pratik değil. Annelerin zamanla yarıştığını düşünürsek, çok büyük bir zaman kaybı. Hele ki çocuğun daha 6 aylıksa… Sonra, Burcu Peker (İzmir) ile çalışmaya başladık. Kendisi şirin olduğu kadar da eğlenceli, sporu sevdiren cinsten bir spor eğitmeni.  Hal böyle olunca, dersler nasıl geçiyor anlamıyorum bile. ( Bayağı terli geçtiği kesin!)

Burcu’yla ilk dersimizde Gymstick ile tanıştım. “Bu sopayla mı çalışacağız?” diye dalga geçtiğim Gymstick’in beni ne hallere soktuğunu söylememe gerek yok herhalde. Gelelim bu müthiş tek tabanca aleti tanımaya…

Gymstick Özellikleri

2003’te Finlandiya’da piyasaya sürülmüş.

2007’de “yılın en iyi spor ekipmanı” ödülünü kazanmış.

Ağırlığı 400gr

Gerçekten bir sopadan oluşuyor.

Sopaya bağlı iki adet fitness bantları mevcut.

Kolay taşınabilir.

Her yaşa uygun.

 

Gymstick’in Yararları

Gymstick’in en büyük özelliği vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırmasıdır. 

Bantlar sayesinde direnç seviyesini ayarlayabiliyorsunuz.

Vücudunuzdaki dengeyi arttıryor.

Esneklik kazandırıyor.

Kas hacminizi arttırıyor.

 

Sizin Gymstick’iniz Hangisi???

Mavi rengin direnci az olduğu için bayanlara tavsiye ediliyor. Bende mavisini kullanıyorum. 1-15 kg kadar basınç uygulayabilirsiniz.

Siyah rengin ise direnci maviye oranla daha fazla o yüzden onu spor yapan bayan ve erkeklere, yani daha profesyonellere bırakıyoruz. 1-20 kg kadar basınç uygulayabilirsiniz.

Gümüş renk Gymstick ise spor yapan erkeklere tavsiye ediliyor. Bu karatedeki siyah kuşak gibi bir şey herhalde. Gümüş Band ile 1-25 kg kadar basınç uygulanabiliyor.

 

Gymstick’i tanıtan bir video koyarak yazımı sonlandırıyorum.  Herkese bol terli, yağ yakmalı çalışmalar…

 

 

Yorum Yaz