Hamilelikte Ödem

09 Haziran 2011

Masterchef'te Semra Elendi!!!

09 Haziran 2011

Hangi Güneş Kremini Kullanmalı?

09 Haziran 2011

Güneş bu aralar inanılmaz. İnsanı yakıp kavuruyor.  Yazın bir anda gelmesiyle şaşkın olmuş durumdayım. Normalde alıştıra alıştıra hafif uzun kollular , yarım kollu bodyler derken kısalarına geçerdik. Şimdi deli gibi yağmurlardan sonra bir anda tepemizden inmeyen bir güneş var. O yüzden bugün geç kalmış olduğum yazlıklarımı çıkardım.  Yazlıklarımı derken 2-3 parça bir şeyi çıkarabildim. Çünkü hiç biri üzerime olmuyor malesef. Ne yapalım bu yaz böyle geçecek. Az giysi, çok kilo. Yapacak bir şey yok.

Hazır konu yazın gelmesiyken , güneş kremleri de yazın bir parçası biliyorsunuz. Ne onlarla , ne onlarsız. Eskiden en az faktör hangisiyse , hatta faktörsüzü lütfen , onu tercih ederdim. Ama şimdi akıllandım. 50 faktör kullanıyor. Hem hamile olduduğum için hem de açık tenli , lekeye müsait bir yapım olduğu için. Aslına bakarsanız, ilk güneşe çıkarken kesinlikle yüksek faktörlü kremler tercih edilmeli .Tüm kış güneşten uzak kalan , kalın giysilerle sarılı vücudumuzu bir anda güneşin altında kavurmak pek mantıklı değil. O yüzden esmer olsanız bile en azından 25 – 15 faktörlük güneş kremi kullanmalısınız.

Güneş kremini aldım sürdüm, artık güneş bana zarar veremez diye de düşünmeyin. Çünkü güneş kreminin ne miktarda sürüldüğü de çok önemli . Örneğin siz 30 faktörlü kremi az miktarda sürürseniz, onun etkisi 30 faktör değilde daha düşük faktör olur . Sizi 30 faktörlük kremin koruyacağı şekilde güneşten korumaz. Yüz bölgesine en az yarım tatlı kaşığı krem sürmek gerekir. Bu yüzden , güneş kreminizi vücudunuza bolca uygulayın.

Güneş kremi hakkında milliyet gazetesinin sitesinden bulduğum haberin işinize yarayacağını düşünüyorum. Bilmediğimiz bir çok ayrıntı veriyor.

http://saglik.milliyet.com.tr/gunes-kremleri-hakkinda-bilmedikleriniz/genelsaglik/haberdetay/08.06.2010/1248208/default.htm

Gelelim güneş kremi markalarına … Cildiniz için en uygun kremi seçmek çok önemli . İlla pahalı olan krem en iyi değildir. Buna da aldanmamak gerekir.

Eczanelerde bulabileceğiniz kremler :

Vichy’nin yaz ürünleri

http://www.saglikdeposu.net/VICHY-GUNES-URUNLERI,LA_365-3,155-2.html?gclid=COXdpaqIqakCFVeMzAodiGynMQ

Sebamed ‘in hem siz hem bebeğiniz için kullanacağınız yüksek faktörlü yaz ürünlerini aşağıdaki siteden satın alabilirsiniz.

http://gunes-kremi-yagi.ucuzu.com/sebamed/?gclid=CNzPvNeIqakCFci-zAod5EKeKg

Hamilton marka güneş kremlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.botanikecza.com/index.php?p=list&k_id=1247&kn=HAMILTON&pk_id=408

Nivea tüm yüz ve vücut ürünlerinde olduğu gibi güneş ürünlerinde de güvenilir bir marka olmayı sürdürüyor. Tüm aileniz için bulabileceğiniz güneş kremleri uygun fiyatlarla her yaz sizlere ulaşıyor. Geçen sene kullandığım yüksek faktörlü ürününden bende çok memnun kalmıştım.

http://www.bakimstore.com/gunes-urunleri/gunes-koruyucular/nivea

Kozmetik markalarda da kullanıp memnun kaldığım ürünler var. Her sene güneş kremimin markasını değiştiririm. Çünkü tek bir markaya bağlı kalmayı sevmiyorum. Yeni ürünlere açık olmayı seviyorum.  Geçen senelerde kullandığım markalar arasında Shiseido , Lancome, Clinique ve Clarins var.

Shiseido ‘nun  yüz ürünü kullanmıştım . Ayrıcalıklı olduğunu söyleyemem.

Lancome ürünleri ise çok pahalı . Lancome kullanmak yerine , nivea kullanmayı tercih ederim.

Clinique ‘in her türlü ürününden memnun kalmışımdır. Hem yüz temizleme , cilt bakımı hem de güneş ürünlerini tavsiye ederim. Hafif kapatıcılı yüz kremini kullanmıştım. Cildimde çok kapatılacak bir yer olmadığından bu konuda ne derece kapattığı ile ilgili size doğru bilgi veremem ama ürün güzeldi. Ayrıca güneş sonrası ürününden de kullandım .(Clinique Sun After Sun Rescue Balm with Aloe) Tavsiye ederim.

http://gunes-kremi-yagi.ucuzu.com/clinique/?gclid=CKuJqfiNqakCFRWazAodTXdJMA

Bu yaz tercihimi Lancaster’den yana kullandım. Daha önce bu markayı kullanmış olan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 50 faktörlük kreminden aldım. Fiyatı diğerlerine oranla biraz daha yüksek. Şu an için memnunum. Henüz sadece yüz kremini kullandım . Her gün dışarı çıksam da çıkmasam da sürüyorum. 24 saat boyunca beni koruyor. Aşağıdaki linkten Lancaster’in güneş ürünlerine ulaşabilirsiniz.

http://www.bakimstore.com/marka/lancaster

 

Yorum Yaz