Too Faced In Your Dreams Makyaj Paleti

31 Aralık 2011

SUSAMLI KURABİYE TARİFİ

31 Aralık 2011

EVLİLİK HAKKINDA EN İYİ 10 FİLM

31 Aralık 2011

Yakında evlenecek misiniz?  Ya da her ne kadar daha ufukta gözükmese de o muhteşem gün hakkında düşüncelere dalan biri misiniz? Yoksa romantik komedi manyaklarından mısınız? İzleme sebebiniz ne olursa olsun, sizler için önereceğim filmler bu kategorinin en iyileri .

İşte size izlemeye değer evlilik hakkında en iyi 10 film…

1. Runaway Bride ( Kaçak Gelin )

 

Runaway Bride

 

Julia Roberts’ın gözde filmlerinden… Eski bir filmdir ama izlemeyeniniz varsa, tavsiye ederim.  Filmde evlenme fobisi plan bir kadın, her defasında düğün günü evlenme kararı aldığı damadı terk ediyor. Sonunda Richard Gere onu evlenmeye ikna editor. Nasıl mı? Bunu film izleyince göreceksiniz..

 

2. Bride Wars ( Gelinlerin Savaşı )

 

Bride Wars

 

Bu categorize benin favor filmim. Tüm kadınları çok iyi anlatan bir baş yapıt. Filmde arkadaşlık ve romantizm içiçe. Ama tabiki filming konusu düğün. Film 2 yakın arkadaşın aynı düğünü nasıl paylaşamadığını anlatıyor.

 

3. 27 Dresses

 

27 Dresses

 

Eğer hala bekarsanız, bu film tam sizlik! Katherine Heigl 27 kez nedime olup hiç gelin olma şansını yakalayamayan bir kadını canlandırıyor. Kız arkadaşlarının gözdesi olsa da, aşk yaşamında onun hala bir gözdesi yoktur. Onun hayatını haber yapacak kimliğini gizleyen bir gazeteci ile bir anda bir arkadaşlığa başlar. Bir yandan da hayatının en zor nedimeliği onu bekler : Kız kardeşinin düğünü… Bu romantik komediyi izlerken çok eğleneceksiniz!

 

4. Sex and The City

 

Sex and The City ‘nin filminde sizi Carrie’nin Mr Big ile büyük aşkının nasıl evliliğe doğru gittiğini adım adım göreceksiniz. Günümüz erkeklerinin evliliğe bakışını anlatan güzel bir film.

 

5. Weeding Crashers ( Davetsiz Çapkınlar )

 

Wedding Crashers

 

İki boşamış adam düğünlere davetsiz bir şekilde katılarak oradaki kızları tavlamaya çalışır. Sonunda baltayı taşa vururlar ve biri geline aşık olur.  Filmin başrolünü komedi filmlerindentanıdığımız Owen Wilson ve Vince Vaugh paylaşıyor.

6.The Wedding Date ( Kiralık Sevgili )

 

The Wedding Date

 

Debra Messing, kız kardeşinin düğününe eski sevgilisini kıskandırmaya çalışan bir kızı canlandırır. Kendine bir sevgili kiralayarak eski sevgilisinden intikam almayı düşünen Debra’nın işler hiçte beklediği gibi gitmez. İkili arasında başlayan zıtlaşma bir süre sonra aşka dönüşür. Hani, filmin sonunu bilirsiniz, yine de kendinizi izlemekten alıkoymazsınız ya, işte öyle bir film.

7. Father of the Bride ( Gelinin Babası)

 

Father of the Bride

 

Steve Martin’e bayılırım. Bu filmed de beni fine gülmekten kırdı geçirdi. Filmde kızının evleneceği adamı data yakından tanımaya çalışan ve bir yanlışnını bulmak için linden geleni ardına koymayan bir baba modeling canlandırır. Bir nevi , düğün zamanı babalarının psikolojisini komik bir dill anlatan bir film.

8. The Wedding Planner ( Darısı Başıma )

 

The Wedding Planner

 

Jennifer Lopez ve Matthew McConaughey’in başrollerini paylaştığı filmde, Mary kariyerinde başarılı bir evlilik planlamacısıdır. Bir gün yolda onun hayatını kurtaran bir doktorla bir anda birbirlerini aşık olurlar. Fakat, doktor aslında nişanlıdır. İşin daha da kötüsü, evlilik planlamacıları da Mary’nin ta kendisidir. İşte film de, tam bu nokta da başlar…

 

9. My Best Friend’s Wedding ( En İyi Arkadaşım Evleniyor )

 

Aşk kendini feda etmektir, değil mi? İyi de bunun neresi komik ?  Julia Roberts bu filmde tüm kuralları yıkıyor. Düğününe gittiği en yakın arkadaşının kocasına abayı yakıyor. Julia Roberts’ın harika performansıyla izlerken gülmekten kırılacağınız bir film.
10.American Weeding ( Amerikan Pastası 3: Amerikan Düğünü )

Amerikan pastasının 3. bölümünde Jim ve Michelle evlenmeye karar verirler. Fakat Jim’in ölüm döşeğindeki anneannesinin düğünü görebilmesi için 2 haftada yapmaya çalışırlar. Diğer serilerde olduğu gibi bu filmde de gülmekten kırılacaksınız.

Sizinde izleyip bu listenin içerisinde olmasına inandığınız filmler varsa, yorumlarınızı bekliyorum…

 

 

1 comment

Yorum Yaz