Beşinci Cadde 1 Numara – Candace Bushnell

28 Haziran 2011

DİYET Mİ SPOR MU ?

28 Haziran 2011

Estetik Felaketler!!!

28 Haziran 2011

Günümüzde estetik yaptırmak kaş bıyık aldırmak kadar doğal. Eskiden Ajda Pekkan bu konuda  ikon iken , şimdi sokakta yürüyen bir çok kadında estetik görebiliriz. Ben burada kadın olarak genellemiş olsam da estetik yaptıran erkeklerin sayısı da az değil. Sadece Türkiye’de bu iş yurtdışındaki gibi yaygın değil. Yaş ortalamasına gelince, kadınlar 33-49 erkekler ise 24-36 arası estetik operasyonların yapıldığı tespit edilmiş.  Yurtdışında ise bu rakamlar daha aşağılarda. Hele İngiltere’de estetik manyağı bir annenin 7 yaşındaki kızına doğumgününde 16 yaşından sonra göğüs büyültme ameliyatı yapması için 10bin dolarlık çek hediye ettiğini okuduğumda,  kızımı nasıl bir gelecek beklediği konusundaki merakım tavana vurdu.

Estetik operasyon eskiden ihtiyaç olduğundan yaptırılırken, artık kişinin tamamen kendi zevkine kalmıştır. Yani siz o gün kalktınız, aynaya baktınız ve bi anda burnunuz hoşunuza gitmedi. Ne sıkacağım canım diye kendinizi doktora atıyorsunuz. Ya da o sene trend olan JLo poposundan sizde bir tane istiyorsunuz. Hiç problem değil. Hemen gidip sahip olabilirsiniz. Tabi bir de estetik ameliyat yaptırma hastalığına tutulanlar var. İşte zaten film orada kopuyor.

Bana garip gelen ise , estetikli insanların bir yerden sonra birbirlerine benzemeleri . Kocaman dudaklar , kalkık kaşlar, yapma burunlar, ortaya çıkmış elmacık kemikleri… Kurbağa olma yolunda ilerleme…  Bence gerçekten ihtiyaç olduğu takdirde, estetik hayat kurtarıcıdır. Bir çok insan estetik ile özgüvenini geri kazanmıştır. Estetiğin olumlu etkisi yazdsınamaz.

İşin cılkını çıkaranların sonu ise, malesef bir faciayla son buluyor. Bunların arasında, oyuncu Melanie Griffith, komedyen- aktrist Joan Rivers , Micheal Jackson’nın ablası Latoya Jackson, Kim Kardashian’nın üvey babası Bruce Jenner,  Amerikalı Komedyen Carrot Top  var.

Bruce Jenner, her ne kadar kendi arzusuyla geçirdiği burun operasyonundan pişman olsa da, malesef bu işte dönüş yok 🙁

Latoya Jackson aynaya baktığında kendisini nasıl gördüğünü ve hissettiğini çok merak ediyorum. Aman tanrım daha fazla resme bakarsam rüyama girebilir:S

Joan Rivers herkesle dalga geçeceğine bence en yakın zamanda bir aynaya bakmalı.

Antonia Banderas’ın güzel karısı Melanie Griffith geçirdiği estetik operasyonlar sonucu güzelim yüzüne yazık etmiş.

Carrot Top hakkında ise yorum yapmak bile istemiyorum.

Şu ana kadar gördüğüm estetikler arasında en kötüsü ise, Jonathan Wildenstein’a ait. Yıllar boyunca estetik faciasına bir yenisi eklemiş resmen. Yaptırdığı ameliyatlara neredeyse 4 milyon dolar harçamış. (Şaka olsa gerek :S) 

Olayın başlagıç noktasına dönecek olursak , kocasını 21 yaşındaki Rus bir modelle yatakta bastıktan sonra, kocasının kendisini sevmesi için bıçak altına yatmaya başlamıştır. Her ne kadar kocası onu terketse de , o estetiği edindiği sonuçlara rağmen terketmemiştir. 

Resme çok yakından bakmanızı önermem. İki saniyeden uzun bakmayın bence:)

Tabi  her estetik operasyon bunlar gibi sonuçlanacak değil. Bu kötü örneklerin bazıları doktorun gazabına uğramış , bazıları ise aynalarının. Doğru karar , doğru doktor ile gerçekten ihtiyacınız olan bölgenizi estetik yaptırmakta sakınca yok. Sadece abartmayın yeter:)

Yorum Yaz