5 Sevgi Dili

20 Haziran 2011

Bebeğin Pozisyonu

20 Haziran 2011

En iyi Maskara Markaları

20 Haziran 2011

Doğru makyaj için maskara seçimi çok önemlidir. Ürünü seçerken, dikkat edilmesi gereken nokta kirpik yapısı ve sizin kendinizi nasıl ifade etmek istediğinizdir. Kimi kirpik kısadır , seyrektir, dolgunlaştırıcı maskara tercih edilir. Aslında her dolgunlaştırıcı maskara iyi olacak diye bir durum da yoktur. Eğer kirpiklerimiz sık ve şekilli ise,  daha ince fırçayı tercih etmemiz gerekir.

Tabi bunlardan öte, kirpik bakımı herşeyden önce gelir. İyi  temizleyici kullanmak kirpiklerinizin dökülmesini ve makyajınızın tam olarak çıkmasını sağlar . Örneğin, evde daha önceden bulunan Maybelline marka (tek renk olanı) göz temizleyicisi makyajımı çıkarmadığı gibi kirpikleriminde dökülmesine sebep oldu. Aslında her zaman Lancome’un göz makyaj temizleyicisini tercih ederim. Ve ertesi günde hemen gidip Lancome aldım. Ürünü senelerdir kullanıyorum ve çok memnunum. Eğer kirpiklerim benim için değerli diyorsanız paraya kıyıp en iyi olanı tercih etmelisiniz. Ayrıca arada bir badem yağı sürerek kirpik köklerini güçlendirebiliriz.

İyi bir bakımdan sonra artık maskara seçme zamanı . Hangi tür maskara istediğiniz çok önemli . Belirgin kirpiklerden hoşlanıyorsanız  ve kirpiklerinizin daha hacimli gözükmesini istiyorsanız , o zaman dolgunlaştırıcı maskara kullanmalısınız.  Suratınıza daha dramatik bir ifade verecektir.  Benim en çok memnun kaldığım Dior Black Out , Lancome Hypnose ve YSL  idi. Kirpikleriniz hem uzuyor , dolgun gözüyor hem de birbirine yapışmıyor.

Alternatif ürün olarak , Clinique  High İmpact , Loreal Double Extend (bu ürünü kullanmadım ama kirpikleri %80 uzattığına dair bir iddia var.) ve Maybelline Colo SSAL   tercih edilen ürünler arasında.

Kirpikleriniz daha sık ve ayrık gözükmesini istiyorsanız , Benefit’in BAD Gal ürününü tercih edebilirsiniz. Büyük boyner mağazalarında ve Sephora’da bulabilirsiniz. Ürünü kullandım ve memnun kaldım . Ama dolgunlatırıcı etkisi yukarıdaki ürünler kadar yoğun değil. Abartıya kaçmadan etkileyici  gözler için bu ürünü tercih edebilirsiniz. 

En son aldığım ürün Nars’ın maskarası ve hala kullanıyorum.  Ürün fırçası ince ve kirpikleri ayrıştırma özelliğine sahip. Kirpiklerinizin tane tane göstermek ve yüzünüze çocuksu bir ifade vermek istiyorsanız , bu ürünü tercih edebilirsiniz. Hafif makyajı sevenler bu ürünü alabilirler.   

Kirpiklerimize en iyi şekli verebilmek için maskarayı kullanmadan önce kirpik kıvırıcıyı kullanmamız tavsiye edilir. Aslında maliyeti az olan bu ürünü nedense kullanmayı hep ihmal ederiz. Kirpik kıvırıcıyı kullanmadan önce , kirpiklerin makyajdan tamamen arındırıldığına emin olmalıyız. Her zaman için temiz göze uygulanmalıdır. Her zaman maskaradan önce kullanılmalıdır. Aksi takdirde kirpiklerinizin yıpranmasına ve dökülmesine yol açar.

Üst kirpikleri daha dolgun göstermek için ayrıca eyeliner kullanabiliriz. Böylece bakışlar daha sabit, daha etkili olacaktır. Fakat gözleriniz çok ön planda olduysa , nötr veya dudak renginde ruj sürmeyi tercih ederseniz, yüzünüzün en etkili noktası gözleriniz olacaktır. Bu senenin modası mat dudak rengi rujlarla da aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Biliyorsunuz çoğu erkek makyajdan hoşlanmaz ve abartıyı sevmez. Ama kişiye göre (tenine, kirpik yapısına, göz şekline, dudaklarına, kaşlarına, göz  kapaklarına vs. ) doğru seçilmiş makyaj ürünleriyle yapılmış makyaj her zaman beğenilir. Güzel görünmek , çok makyajla değil, yüze az ve doğru şekilde uygulanmış ürünlerle olur.

Yorum Yaz