BANOFFEE PIE

21 Kasım 2012

EVDE ÇOCUK HASTAYSA…

21 Kasım 2012

EĞİTİCİ OYUN KARTLARI

21 Kasım 2012

Oyunlar bizim bızdıkların vazgeçilmezi. Bizim görevimiz ise onlara bu konuda zaman ayırabilmek ve oyunları geliştirmek, öğrenmeyi zevkli hale getirmek…

İşte sırf bu yüzden, Neşe’ye kendi çalışma odamı verdim. (fedakar anne ha ha) Tüm oyuncaklarını tepiştirebileceğimiz (evet aslında tüm düşüncem buydu :p), istediği her an oyuncaklarına ulaşabileceği bir alanı olsun istedik. Yoksa oraya buraya sıkıştırmaktan bir sürü unutulan oyuncak oluyordu. Neyse ki, sonuç çok keyifli oldu. Neşe şimdi elimden tuttuğu gibi beni oyun odasına götürüyor. Her gün yeni bir şeyler öğreniyor. Şu aralar süngerden beteriz zeka konusunda. Beni hem çok güldürüyor hem de şaşırtıyor.

Geçen hafta yine D&R’ye uğradım. Yine ufak çapta saçmaladım. Ama  Neş’e çok güzel şeyler aldım. Pişman değilim. 🙂  Aldığım şeylerden biri Tethys’nin eğitici oyun  kartları. Markayı  tercih etmemin sebebi, bizler gibi anne olan Zeynep Hanım tarafından hazırlanmış olması. Evet biraz racist bir yaklaşım ama bir annenin çocuğunun ihtiyacı konusunda daha seçici ve dikkatli olacağına inanıyorum.

Eğitici oyun kartları ile çocuğunuza hem hayvan, hem sayı, hem de renkleri zevkli şekilde öğretebilirsiniz. Neş’ artık tüm hayvanları biliyor, sorduğumuzda gösteriyor. Şimdi de kartlarla beraber eşleştirme oyunu oynuyoruz. Oyuncaklarına uygun kartları eşleştiriyor, görsel hafızasını pekiştiriyor.

İşte bu anlardan kareler 🙂

Eşleştirme oynuyoruz. 🙂

Kartlara ilgiyi kaybetmişiz. 🙂

 

Tethys oyun kartlarını internetten almak için tıklayın. Ayrıca eğitici oyun kartları dışında 5 farklı çeşidi daha var.

Yorum Yaz