DEMET’İN DÜNYASI : 8. AY

10 Kasım 2013

NEŞE 2 YAŞINDA!!!

10 Kasım 2013

DEMET’İN DÜNYASI : 9. AY

10 Kasım 2013

Canım kızım,

Uzun zaman oldu sana gelişmelerden bahsetmeyeli. Bu arada seninle ilk Ramazan bayramı tatilimizi geçirdik(Anneannenlerle birlikte Akyaka ya gittik. Azmak nehrinin buz gibi suyunda iki gün yüzdükten sonra birkaç günde yazlıkta vakit geçirdik. Her şey harikayd1. Tatil hızla akıp geçti. Eve dönüş¸  yolculuğundayken okuduğum gazetede  Çakma Anne adl1 bir kitap hakkında bilgi edinmiştim. O ismi ve hakk1nda yazılanlar ilgimi çekmişti. Dönüş yolunda bu kitabı edinmekte hiç vakit kaybetmedim. Tabii ki dönüş yolunda esas merak ettiğim senin ne kadar büyüdüğündü.  En son 33 hafta 3 günlükken gittiğimiz doktor kontrolümüz sonras1ndaki 19/08/2013 tarihindeki kontrolümüze gittik. 35 hafta 2 günlükken gittiğimiz bu kontrolde de her şey normal çıktı .Tam olarak 3 kg 11 gr olmuşsun. Tabi bu benim için bir endişe yaratmadı değil.(2 hafta içerisinde 196 gr almışsın.)Her hafta 400 gr civarı aldığını bildiğim için daha az kilo al1nca sanki seni az beslemişim duygusuna kapılıp endişelendim. Fakat doktorumuz bunun çok normal bir durum olduğunu ve endişelenmemem gerektiğini ilettikten sonra içim biraz olsun rahatladı.

27/08/2013 tarihine yeni randevumuzu ald1ktan sonra doktorumuzun yan1ndan ayr1ld1k. Doktor kontrolümüzün ertesi günü¸ 20/08/2013 tarihinde anneannen ve teyzenle birlikte tüm eşyalarını yıkayıp ¸ütülemeye başlad1k.Hatta ütü yapmaktan anneannenin elleri su topladı .  🙂 (Minik minik bitmek tükenmek bilmeyen eşyalarınla uğraşmak inan ki hepimize çok büyük bir zevk verdi.(Anneannene ve teyzene senin için yapılan bütün hazırlık sürecinde hep yanımızda oldukları için çok teşekkür ediyoruz :). Onlar olmasa asla altından kalkamazdık.) 21/08/2013 tarihinde güzeller güzeli mobilyaların geldi. Mobilyalarını güzelce, yerli yerine yerleştirdikten sonra mobilyaların kokusunun çabuk çıkmasını sağlamak adına (mobilyac1mızın tavsiyesi ) hafif sirkeli su ile tüm dolapları sildik. Hatta birkaç gün ara ile bir daha sildik. Bu arada biricik teyzen hazırlıklarını tamamlayabilmemiz adına bizimle birlikte kaldı. Ortalama 5-6 gün mobilyalarını havalandırdık.

doğum günü partisi

 

Bu arada bizi ve senin hazırlıklarını görmek için tüm teyzeciklerin (Melis,Eda,Yeşer,Deniz) bize gelmek istediler.Gelmek istedikleri tarih Melis teyzenin doğum gününden 1 gün öncesine denk geldiği için Melis teyzene sürpriz doğum günü partisi yapmaya karar verdik. Resimde de gördüğün gibi bu defa taçlarımz keçeden, Yeşer teyzen taraf1ndan yapıldı. Geri kalan hazırlıkları biricik teyzuşun (Destina), Eda teyzen, ben ve Deniz teyzen aramızda paylaştık. Balonlar, pankartlar, taçlar ve pasta ile kapı açılınca Melis teyzenin yüzünü görmeni isterdim. Tabii ki şok oldu ve çok  şaşırd1. Hatta başladı ağlamaya ..(Neyse mutluluk gözyaşları sonrasında herkes merakla senin odana doğru yola koyuldu. Odan çok beğenildi. 🙂 .Dolaplar1n içindeki kokunun art1k geçtiğini ve yerleştirebileceimizi söylemeleri üzerine sence annen hiç durur mu tabiiki de hay1r!! 26/08/2013 akşamına Destina teyzenle birlikte başladık o minik, harika eşyalar1n1 yerleştirmeye. Sana odanı yerleştirirken ald1ğ1m zevki anlatamam. Büyük bir mutlulukla tüm eşyalarını kullan1ım amacına göre olmas1 gereken yerlere yerleştirdik. Gecenin sonunda yaşadığım yorgunluk her şeye bedeldi…

27/08/2013 tarihindeki doktor kontrolümüz için babanla yine yollara düştük. 36 hafta 3 günlükken gittiğim bu kontrolümüzde ortalama 3,5 kg ağ1rl1ğ1nda olmuşsun. Doktorumuz her şeyin gayet normal olduğunu ve artık kontrollerimizin her hafta yap1lacağını ilettikten sonra yeni kontrolümüz¸ 02/09/2013 tarihine alarak klinikten ayrıldık. Seni her hafta görecek olmam bana ayrı bir heyecan veriyordu. 37 hafta 2 günlükken gittiimiz 02/09/2013 tarihli kontrolümüzde kilon yine ortalama olarak 3,6 kg civar1ndaydı. Bendeki endişeyi fark eden doktorumuz her şeyin normal olduğunu, bazen bebeklerin 37. Ve 38. Haftada gelişimlerinin stabil hale gelebileceini söyledi ve içime su serpti. Bir sonraki kontrolümüz¸ 09/09/2013 tarihine aldık seni görmek için günleri saymaya başlad1ık.  Bu arada annen senin uğurunla birlikte belki de iş hayat1n1n akışını değiştirecek bir yola girdi. Gediz üniversitesi %25 burslu optisyenlik meslek yüksek okulunu kazandım. Yani seninle birlikte okula gideceğiz (Gerçekten sen benim minik uğurum, şans meleğimsin.  Nasıl olacak anne?  dediğini duyar gibiyim ama inan bende bilmiyorum yaşayıp göreceğiz.)

09/09/2013 tarihli kontrolümüzde doktorumuz normal doğum için rahimde açılma olup olmadığına bakt1. 38 haftalık olmana rağmen henüz rahimde bir açılma yoktu. Bu sebeple kontrollerimiz artık sıklaştı. Git gel muayene ol derken son olarak 20/09/2013 tarihli muayenemizde de(yerini sevmen sebebiyle mi bilemiyorum ama) rahimde açılma olmadığı görüldü. .Senin iri bir bebek olman ve 40 haftay1 bitirmemiz sebebiyle doktorumuz çok arzu ettiğim normal doğumu gerçekleştiremeyeceğimi, sezeryan olmamın daha sağlıklı ve risksiz olacağını belirtti. Bu durumda hemen ertesi gün sabah 08:00 de beni doğuma almaya karar verdi. İster istemez panik oldum,heyecanlandım ve duygusallaştım. Doktordan çıkar çıkmaz odamızı belirlemek ve doğum öncesi gerekli testleri yaptırrmak için Universal Ege Sağlık hastanesine gittik. Kan verdikten ve anestezi doktoruyla görüştükten sonra son hazırlıklarmızı tamamlamak için eve doğru yola çıktık

Eve gitmeden ben kendi arkadaşlar1ıma ve tan1d1klarıma, baban ise kendi arkadaş ve tanıdıklarına yar1n seni kucağımıza alacağımızı bildirdik. 20/09/2013 akşamı bana geçmek bilmedi. Saatler sonra kucağımda olacağını bilmek ve doğuma girmek heyecanı bende uyku falan b1rakmad1. Salonda 2-3 saat uyumuşum.

Sabah saat 05:00 gibi kalktım, duş aldım, giyindim ve babanı kaldırdım. Sırtımdan sicim gibi ter akıyordu.Elim yüzüm iyice şişmişti sanki. Sabah o heyecanla hazırlanıp babanı beklerken suyum geldi!! Tabi ilk önce ben anlamadığım için tuvalete gittim fakat daha sonra anladım ki suyum geliyordu. Gerekli önlemi alıp yola koyulduk. Hastanede suyum geldiği için normal doğum olabilir diye tekrar muayene ettiler fakat hala rahimde bir açılma yoktu. Sabah kalacağ1m1z oda¸ sevdiklerimizle doluydu. Hastanenin doğum katı resmen seni bekleyen insanlarla dolup taşmıştı .

doğum hikayesi

İşte beklenen an…

Seninle buluşmamıza resmen dakikalar kalmıştı. Çok heyecanlandım ve ağlamaya başladım. Benimle birlikte herkes ağlamaya başladı. Sedyeye yattım ve babanla elele ameliyathaneye doğru gitmeye başladık.  Saat 08:16 hayatımda yaşadığım en güzel an?  Zamanın durmasını, tekrar yaşamayı en çok isteyeceğim an..  Tek dileğim seni sağsalim kucağıma alabilmekti. Yanağıma seni değdirdiklerinde yeni Dünya’m ile yeni bir serüvene başladık!!!

doğum ,

Hoşgeldin minik prensesim!!!

 

Hamilelik Günlüğünü okumak isterseniz …

Hamilelik Günlüğü 1. ay

Hamilelik Günlüğü 2. ay

Hamilelik Günlüğü 4. ay

Hamilelik Günlüğü 5. ay

Hamilelik Günlüğü 6. ay

Hamilelik Günlüğü 7. ay

Hamilelik Günlüğü 8. ay

 

Yorum Yaz