YENİ NESİL ANNE

13 Temmuz 2013

NEŞELİ AKTİVİTELER 7

13 Temmuz 2013

DEMET’İN DÜNYASI 6. AY

13 Temmuz 2013

Merhaba Canım Kızım;

 

Seninle Gaziantep uçak seyahatimizden sonra ikinci kez işimle ilgili bri sınav  için 17/05/2013 tarihinde İzmir-Ankara arası uçuşumuzu sağ salim gerçekleştirmiş bulunuyoruz.12 yıldır görüşmediğim lisedeki sınıf arkadaşım Melda teyzen karşıladı bizi Ankara?da.Sağolsun işini gücünü bıraktı sabah sabah ilgilendi bizimle.(Buradan kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.) Kısa bir dinlenmeden sonra tüm gün senin için H&M senin,İzmir?de olmayan diğer çocuk markaları benim alışverişe koyuldum:) Sana çok güzel ciciler aldım.Ayrıca ilk hanım kız elbiseni Melda Teyzen aldı.O elbiseyi giydiğin zaman kendisine hemen bir fotoğraf göndereceğiz.

Güzel geçen Ankara seyahatimiz sonrası eve dönüşümüzde evdeki hummalı tadilata başladık.Evde boya çalışmaları hızla başladı.Sadece senin odan duvar kağıdı olacak.Bu sebeple günlerce internette duvar kağıdı araştırmalarımızı sürdürdüm.Öğrendimki duvar kağıdında birçok marka var ve bu konuda sınır yok.Ama yapılan araştırmalar sonucunda birkaç markayı belleğinize kazıyıveriyorsunuz.(kucukkadin.com?da bebek odası ve bebek odası için fikirler adlı  yazılarında detaylı bulabilirsiniz.) Benim istediğim,silinebilen ve odana çok pastel tonlarda olsa bile renk katacak (dekorasyon konusunda sadelikten yanayım) bir desende duvar kağıdı almaktı.Bu sebeple koyuldum yollara.İzmir Gıda çarşısınında güzel duvar kağıdı satan firmaları buldum ve gittim. Elinde en çok çeşit olan Niş adlı firmadan çok beğendiğim zemini beyaz üzeri uçuk pembe balerin ayakkabılı ve yine aynı tonlarda çizgili duvar kağıdını aldım. Bir duvara balerin ayakkabılı olanı diğer duvara çizgili olanı döşetmeyi planladım.Eve gelir gelmez ustamızı aradık fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Maalesef balerin ayakkabılı duvar kağıdının aşırı hassas olması sebebiyle en ufak bir lekede bile silinemediğini gördük.Bu sebeple firma bize gerçekten silinebilme özelliği daha kuvvetli olan başka desende beğendiğimiz yeni bir duvar kağıdı verdi. Yani anlayacağın minik kızım,odanın duvar kağıdı ilk başta istenildiği gibi olmasa da sonuç mükemmel oldu 🙂 Evdeki küçük tadilatın ardından hummalı bir temizlik yapıldı ve evimizin düzeni tekrar sağlandı.Şimdi sıra yavaş yavaş odanı hazırlamaya geldi.

Bu arada geçen kontrolümüzde doktorumuzun hatırlatması üzerine yapılması gereken tetanoz aşısının ilk dozunu aile hekimimizde 17/05/2013 tarihinde yaptırdıktan sonra hemşiremiz ikinci dozun bir ay sonra yapılacağını söyledi.

Derken günler adeta birbirini kovalar duruma geldi benim için. Evet 10/06/2013 tarihli kontrolümüz için yine yeni bir heyecanla yollardayız. Doktorumuzun kliniğine girer girmez kilo ve tansiyon kontrolüm yapıldı.Yanına gittiğimde ise her zamanki gibi bir şikayetim olup olmadığını sordu ki maşallah diyelim hiçbir şikayetim yok. Doktorumuz bir iki gün içerisinde şeker yükleme testini yaptırmam gerektiğini hatırlattı.Sonrasında hemen ultrason odasına girdik.Evet bu defa görüntülerinde baya baya her şeyin belli oluyor.Hatta bu sefer yüzünü daha net görebildik.

1022 gr olmuşsun! 25 hafta 2 günlük olmana rağmen gelişimin 27 hafta olarak gözüküyor.Yapılan detaylı kontrolümüzde her şey çok normal çıktı. Her defasında çok büyük değişikliklerle karşılaşmak benim o kontrole yattığım anda kalbimin çılgınca çarpmasına sebep oluyor. Kontrol sonucunda her şeyin normal gittiğini duymak ise kalbimde inanılmaz bir hafifleme sağlıyor.

Bir sonraki kontrolümüzü 08/07/2013 tarihine aldıktan sonra bu kontrolün son aylık kontrolümüz olduğunu öğrendik.Daha sonrasında kontrollerimizin sıklığı 15 günde bire çıkacakmış.Her şeyin normal olması sonucunda büyük bir mutlulukla doktorumuzun yanından ayrıldıktan sonra yeni kontrolümüz için günleri saymaya şimdiden başladım. Bir ay sonra görüşmek üzere minik kızım!

Yorum Yaz