NEŞELİ AKTİVİTELER 13: TİYATRO

26 Haziran 2014

Çocuklara Yaz Programı

26 Haziran 2014

NEŞ’İN ODASI

26 Haziran 2014

Bizim iki numara Defne yoldayken Neşe’ye yeni bir oda yapmaya karar verdim. Bebekle ilgili yatak, dolap ne varsa hazırdı zaten abladan kalan. Şimdi Neşe’nin yatağı büyümeli, yeni bir odası olmalıydı. Hatta sevdiği prensesleri, oyuncakları sergilemeli, eğlenceli, romantik bir kız odası olmalı diye düşündüm. Yola çıkarken aklımda olan tek kesin fikir güzel vakit geçireceği bir oda olmasıydı.

Daha sonra odada kullanmak istediğim renklere karar verdim.

Pembe&Lila

Mobilya her zamanki gibi beyaz olmalıydı. Çünkü evimdeki bütün mobilyalar neredeyse hepsi beyaz. Evin bütününden kopmamak önemli bir mesele. Ayrıca beyazı aksesuarlarla çok güzel renklendirebiliyorsunuz.

Yatak seçimi yaparken en azından 5-6 yaşına kadar kullanabileceği bir yatak olmalı diye düşündüm. İstediğim romantik havayı verebilmek için yatağı sedir şeklinde yaptırdım. Özel ölçü olduğundan yatak çarşafı örtüsü bulmak biraz çetrefilli ama bir şekilde uydurdum.

Bir sonraki adım odadaki diğer mobilyalara karar vermekti. Dolabın içini Neşe’nin kıyafetlerine göre çizdim ve yaptırdım. Eski dolabında askıya az yer vermişken bu dolapta askıyı fazla tuttum. Boyut olarak ise odanın içinde uzun ömürlü olmasını istedim. 2 sene sonra kullanmayacağım bir dolap olsun ya da odaya başka bir şey yapmak istersek o dolap yine başka işler için kullanılsın istedim.  Ek olarak bir masa (iki sandalye) , pencere altına sedir ve iki yanına kitaplık istedim. Tabi şimdilik bu kitaplık daha çok oyuncak mağazasını andırıyor. 🙂 Arada bir gece yatarken oyuncak dolabındaki Minnie’yi göstererek “Ama Minnie hala gözlerini kapatmadı!! Bende uyumucamm!!” diye isyan ederken bu iyi bir fikir miydi acaba? diye kendimi sorguluyorum. 🙂

Sonra duvar kağıdı seçimini yaptım. Alsancak Dorya‘dan aldığım duvar kağıdı odayı resmen tamamladı. Tam düşlediğim gibi bir kız odası oldu minik prensesim için. Ve son olarak aydınlatmasını aldıp perdeleri ısmarladım.  Bu proje umduğumdan geç tamamlandı. Her zamanki gibi mobilyacıların bitiş süresi verme yetisinin olmamasından kaynaklı problemler yaşadık ama Neş’ sevdiği için çok mutluyum.

Yapım aşamasında beni mobilyacılarla konuşurken izleyen Neş’ sürekli gelen misafirleri boş odasına çıkartıp ” Buraya dolap gelecek !! Şuraya çoookk güzel bir masa olacakk!” diye odasını anlatıp durdu. Bu da onun odasını daha gelmeden sevmesini ve heyecanlanla beklemesini sağladı. Böylelikle oda gelince artık bizim yanımızda yatma istekleri sıfırlandı . Odasına o kadar çok bağlandı ki şimdi kendi kendine uyumaya başladı. Hatta öğle uykularında bile!!

Eski odasında pek vakit geçiremezken yeni odamızda masamız sayesinde bir çok aktivite yapabiliyoruz. Oyuncaklarını dolaptan seçip hikaye uydurabiliyoruz. Yatağını koltuk gibi kullanabiliyoruz. Her şeyi daha verimli kullanıyoruz.

İşte Neş’in odasından bir kaç kare…

prenses odası

kız çocuk odası

çocuk odası

çocuk mobilya

toddler room

 

Yorum Yaz