Sky FM

30 Mayıs 2011

Bu Yaz RENGARENK Geçecek!!!

30 Mayıs 2011

Biri Beni Güneşten Korusunn!!!

30 Mayıs 2011
empty image

Yaz geldi sayılır. Neden sayılır diyorum? Çünkü hala hava bir anda kapanabiliyor ve yağmur başlayabiliyor.  Tarih 30 mayıs ve hala hava bize güven vermiyor. Dışarıda terliklerle askılılarla çıkmış insanlar bir anda yağmurun gazabına uğrayıp şıçan modunda evlerine geri dönebiliyorlar. Ama yine de güneş zararsız diyemeyiz. Geçtiğimiz hafta Çeşme yazı aratmıyordu. Hava durumu yağmurlu dese de yine de insanlar bikini& parmak arası terlik& havlu şeklinde dolaşıyorlar , bir güzel denize giriyorlardı. Özenmedim değil. Ama eşim üşütürüm, hastalanırım diye girmemem konusunda ısrar edince , kıramadım . Bizde marina da gölge bir yere oturduk . Çünkü güneş resmen insanı köz derecesinde  yakabilirdi. Kremimi sürmeme rağmen gölgeye kaçıyorum. Çünkü beyaz tenliyim ve vücudum leke , ben gibi şeyler üretmeye oldukça müsait. O yüzden son iki senedir güneşten köşe bucak kaçıyorum. Eskiden gençliğin vermiş olduğu cahillikle solaryumlar , güneşin altında saatlerce bronzlaştırıcılarla yatmaların bedelini ödüyorum bir nevi. Vücudumdaki benler o kadar çoğaldı ki , artık güneşe çıkmaya korkar oldum.

Şimdi hem yüzüm hem vücudüm için 50 faktör krem kullanıyorum. Yine de yüzümde hamilelik lekesi dediğimiz o lekelerden hemen çıktı. Bıyık bölgemde parça parça şeklinde… Her aynaya baktığımda sinirlerimi zıplatıyor.  Dermatoloğa gittiğimde bunun bir bölümünün kalıcı olduğunu söyledi. Piyasa da varolan leke kremleriyle geçmeyeceğini lazer tedavi ile geçebileceğini söyledi. Bunun için ise en iyi başlama tarihi ekim , kasım gibi güneş ışınlarından uzak kaldığımız zamanlar . Yine de koruma kremlerimi sürmeden güne başlamıyorum. En azından daha da artmasın . Ayrıca hamilielikte melanin hormonu daha fazla çalıştığından , yeni çıkacak benleri ve çilleri vücudumdan uzak tutuyorum. Bu yüzden daha edinmediyseniz, yaz için  hemen kreminizi alın , lekelerden uzak durun.

Piyasada her satılan kreme de tabiki güvenmemek gerekiyor. Bunun için her zaman ne olursa olsun, farktörü yüksek olanı tercih edin. Direk bronzlaştırıcılarla güneşe çıkmayın . Hamileler ise bence sadece sabah çıksınlar . Her gün  vücuda 20 dk güneş ışığı gerekiyormuş . Ama bu tabi 12.00’deki değildir sanırım.

Ben yine bu yaz gölgedeyim. Şemsiye falan da alıp böyle bir tarz yaratsam mı acaba? Nicole Kidman misali takılırım işte.

Yorum Yaz