NEŞELİ AKTİVİTELER 11 – KURABİYE YAPIMI

11 Ocak 2014

MİNİKLERE KİTAP : TÜRKÇE İLK BİN SÖZCÜK

11 Ocak 2014

BİR PSİKOLOGUN İTİRAFLARI

11 Ocak 2014

bir psikologun itirafları

Nur Yaylacıoğlu’nun  Bir Psikologun İtirafları adlı kitabın kapağına baktığımda daha çok amerikanvari kişisel hayata ilişkilere değinerek eğlenceli bir hikaye olacağını düşünmüştüm. Arkayı çevirdiğimde ise kitapta anlatılan yaşam öykülerinin tamamının gerçek öykülere dayandığını ve Türkiye’nin psiko-sosyal yapısıyla ilgili eleştirelerin ele alındığını gördüm. Daha sonra internetten kitap yorumlarına baktığımda benim bu kitabı biraz geç keşfettiğimi ülkenin gündemini bir ara meşgul ettiğini gördüm. Bu annelik mesleğinden ötürü geriden geliyorum biraz. Kusuruma bakmayın 🙂

Kitapta töre cinayetleri, toplumsal baskı, cinsellikteki bastırılmışlık, politikadaki yapılan yanlışlar,ülkenin yönetimine karşı eleştiriler,  kadının toplumdaki bir türlü değişemeyen yeri gibi bir çok açık yaraya değiniliyor. Fakat bu konu anlatımı kitabın adıyla biraz ters düşüyor. İtiraftan çok anı kısmı ağır basmış. Yine de ülkemizdeki senelerdir gizliden gizliye kanayan, görmezden geldiğimiz ya da görmek istemediğimiz sorunların bir psikolog tarafından açıkça gözler önüne serilişi yer alıyor.

Resital Yayınevinden çıkan kitabın 1 haftada 3. baskı olması ise kitabın ismini seçerken yazarın başarılı bir seçim yaptığını gösteriyor. Kitapyurdu‘ndan kitabı satın alabilirsiniz. En uygun fiyat burada verilmiş.

Herkese iyi okumalar…

Yorum Yaz