NEŞE’NİN YENİ PUSETİ

03 Kasım 2014

Mutfak ve Banyolarda Vitra Farkı

03 Kasım 2014

Baston Puset

03 Kasım 2014

Her anne bir gün baston puset rahatlığını tatmalı mı?

Hamileyken araştırmalar yapılır, en iyi, en güzel en rahat puset seçilir. İlk 6 ay boyunca artık ne kadar dışarı çıkabiliyorsan çıkarsın. Sonra 1 yaşına doğru “bu araba çok büyük” ” Çocuk artık sığmıyor” “Çok ağır ay bıktım bunu kaldırıp indirmekten” gibi türlü türlü şikayetlerle başka puset aranır. Kolay açılıp kapanabilen, mümkünse en hafifinden puset bakılır. Çoğunlukla karşımıza baston puset çıkar. Ve baston puset denince de ilk akla gelen isim Maclaren olur. O para verilir verilmez tartışılır. Baston pusette ayrıca başarılı olan markalar  Chicco Liteway, Kraft London, daha uygun bir şey arıyorsanız, Joker’in kendi markası olan Tripper’ı tercih edebilirsiniz. Öncelikle önceliğiniz ne ona karar vermelisiniz.

Bizde önceliklerimizi düşündük. Stokke bebek arabası çok güzeli çok havalı ve rahattı. Ama malesef ağır, kaldırıp indirmesi zor . Ve bagajda çok yer kaplıyordu. Hal böyle olunca hemen parka alışverişe giderken tek elle açılacak, çok yer kaplamayacak, seyahate giderken yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir model düşündük. Bu yüzden Maclaren ‘i tercih ettik. Ki Maclaren’i denize uçuracağımızı bilsem (talihsiz bir hikaye)  Chicco’yu tercih ederdim. Chicco Lite way modeli de bana kalırsa oldukça başarılı.

baston puset maclaren

Rahmetli arabamızla bir fotomuz 🙂

Baston Puset‘in Avantajları

 • Hafif,
 • Kolay açılıp kapanıyor,
 • Bagajda az yer kaplıyor,
 • Tek elle dahi kaldırıp indiriliyor,
 • Kısa mesafe işler için ya da seyahatte oldukça pratik.

Baston Puset Dezavantajları

Neşe büyüdükçe daha az  bebek arabasını kullanmaya başladı. Artık oturmak istemiyor. Etrafta dolaşıp koşmak istiyor, puseti sadece uyumak için kullanıyordu. Maclaren Quest modeli ise bu iş için pek elverişli değildi. Benim için rahatlığına rahattı ama yukarıda yazdığım dezavantajlar yüzünden beklentimizi karşılayamadı diyebilirim. Denize uçmasa tabi ki o kadar para verdiğimiz için hala kullanıyor olacaktık. 🙂  Ama illa baston pusete geçilecek diye bir durum yokmuş. Deneyimim bana onu gösterdi. Durum daha çok pusetinizi nasıl ve hangi şartlarda kullandığınız ile alakalı. O yüzden bende diğer tercihimi daha geniş daha rahat ve üstelik az yer kaplayıp kolay açılıp kapanabilen bir modelden yana kullandım. Mamas&Papas ‘ın Armadillo‘sunu tercih ettik. Çok memnunum. Neşko’da bayılıyor arabasına.

Bizim baston puset maceramız ve baston puset hakkındaki düşüncelerim böyle…

Size göre baston puset’in avantajları  ve dezavantajları neler? İlla baston puset alınmalı mı ?

 

 

5 comments

 1. Merhaba bende stokke almayı düşünüyorum ama çocuk kaç yaşına kadar sığıyor stokkeye yoksa mamas papas mı alsam bilmiyorum

  1. 3 yaşına kadar aktif kullandık. Fakat stokke ağır ve pratik değil. o yüzden en geniş yatma yerine sahip olan mamas papas a geçtik. Çünkü 3’ten sonra artık sadece uyuyacağı zaman kullanıyorsunuz.

 2. MERHABA bende bebek arabası alacağım bende Bir kız 4yaş ve erkek çocuk2 hangisi uygun lütfen fotoğraf gösteri bilrmisiniz

  1. Yukarıdaki fotografta büyük kızım üç yaşındaydı. Bence 2 yaşından sonra baston puset çok daha kullanışlı.

Yorum Yaz