5. Ay Doktor Kontrolü

03 Haziran 2011

Sevdalım Hayatta

03 Haziran 2011

Anne Adayları için Bir Fincan Huzur

03 Haziran 2011

Annelikle ve hamilelikle ilgili ne görürsem aldığımdan, bu kitabı da bir kitapevinden bir kaç ay önce aldım. Burada 51 tane öykü var. Hepsi de farklı anne adaylarının yaşadığı farklı deneyimleri anlatıyor. Yaşadıkları heyecanları, umutları, sevinçleri , olumsuzluklarda bile her şeyin üstünden nasıl geldikleri anlatılıyor. Çok içten , çok samimi… Kitabı okuduğunuzda , aslında hamileliğin nasıl mucizevi bir şey olduğunu , bebeğinizin ve ailenizin sizin için ne kadar kutsal olduğunu göreceksiniz. Ve en önemlisi, kendi annenizi daha çok seveceksiniz. Bence zaten hamilelik, annenlerimizin değerini  anlamak için tecrübe ettiğimiz en zorlu deneyimlerden biri. Diğer deneyim doğduktan sonra başlıyor. Ve en zoru da ergenlik olsa gerek:)

Kitaba dönecek olursak , kitaptaki öykülerin hepsi birbirinden farklı . Çünkü  51 farklı annenin hikayesi. Kitabın sonunda yazan tüm annelerin ne işle uğraştığı , şu an ne yapmakta olduğunu anlatılıyor. Bu da aslında hikayenin sahibini yakından tanımanıza, hikayeyle bağdaştırmanıza vesile oluyor.

Kitabın yazarı Colleen Sell zaten Bir Fincan Huzur serisindeki 15 kitabın editörü.  Ayrıca dergi editörü, gazeteci ve metin yazarı olarak da çalışmış . 2006 yılında dördüncü torununu bekliyor olduğuna göre de bu deneyimi fazlasıyla yaşamış ve ne kadar özel olduğunu farkedip farklı annelerin en özel öykülerini toplamış biri.

Okumanızı tavsiye ederim. Eminim herkes kendinden bir parça bulacaktır. En azından çevrenizde olmasa bile bir yerlerde bu deneyimi yaşayan , sizlerin hissettiklerini hisseden birinin olduğunu bilmek bile insana moral oluyor. Kitabı 11.92TL’ye satın almıştım. Hepsiburada.com ‘da  daha ucuz olduğunu gördüm. Aşağıdaki linke tıklayarak kitabı satın alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/Liste/anne-adaylari-icin-bir-fincan-huzur/ProductDetails.aspx?productId=karkadas96599&categoryId=1501606

Yorum Yaz