Mothercare İndirime Girdi!!!

18 Haziran 2011

En iyi Maskara Markaları

18 Haziran 2011

5 Sevgi Dili

18 Haziran 2011

 

Yaklaşık 2 sene önce bir kitapçıda dolaşırken Ali ile ( o zaman daha çıkıyorduk ) almıştık bu kitabı. 5 Sevgi Dili. Hemen altında da “Sevdiğiniz insana yürekten bağlılığınızı nasıl ifade edersiniz” diye bir başlık. Tam 36 dile çevrilmiş. Kitabın arkasındaki açıklamayı okuduğumda ise bir an önce okumaya başlamak için gerçekten can atıyordum.

İlişki danışmanı Dr. Gary Chapman (http://www.garychapman.org/)  her insanın kendine göre bir sevgi dili olduğunu savunuyordu. Bunları da 5 başlıkta toplamıştı:

Onaylayıcı Kelimeler

Kaliteli Zaman

Hediye Alma

Hizmet Eylemleri

Fiziksel Temas

Her birimiz yukarıdaki dillerden biriyle konuşuyoruz ama hangisi olduğunu keşfetmek kitabı okudukça ortaya çıkıyor. Sİzi aydınlatmak için bir sürü ilişki örneği ile dolu kitap. Hepsi de iletişim eksikliği çeken ve bir türlü doğruyu bulamayan ilişkiler. Sonunda hangi sevgi dilini konuştuklarını öğrenip ilişkilerini doğru yola sokuyorlar. Tabi Dr Gary Chapman’nın yönlendirmeleriyle. Siz ise okurken kendiliğinizden farkediyorsunuz ilişkinizde hangi sevgi dilini kullandığınızı. Ve böylece karşınızdaki  insanında sevgi dilini öğreniyorsunuz. Başlıyorsunuz birbirinizin sevgi deposunu doldurmaya.

Kitap eğlenceli , öğretici, en önemlisi kendinizin ve karşınızdakinin sevgi dilini anlamak için size klavuz misalı yardımcı oluyor.  Biz ilişkimizin daha ortalarında bu kitabı bulup okuduğumuz için şanslıyız. Çünkü sevgimizi doğru biçimde birbirimize iletmeyi öğrendik. Sizde evliliğinizde veya ilişkinizde karşınızdakinin ihtiyaçlarını anlamak ve ona göre hareket etmek istiyorsanız kitabı kesinlikle okumalısınız. Bu kitabı okuduktan sonra doğru sevgi dilini kullanarak , gerçek sevgiye ulaşmanın mutluluğunu paylaşacaksınız.

Kitabın birde kendine ait bir web sitesi var.

http://www.5lovelanguages.com/

Buradan hangi sevgi dilini kulandığınıza dair test yapabilir. Kitapla ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu kitabı okumak istiyorsanız, aşağıdaki linklerden satın alabilrisiniz.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=127093

http://www.dr.com.tr/0000000240120,0000000252859/Eser/Kitap/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/Bes-Sevgi-Dili

http://www.pandora.com.tr/urun/5-sevgi-dili/32381

Şu an en ucuz kitapkurdu.com’da gözüyor.

Yorum Yaz